W szpitalu na Szwajcarskiej przetestowano 11 oborniczan. Dwa testy pozytywne

W szpitalu na Szwajcarskiej przetestowano 11 oborniczan. Dwa testy pozytywne

ZIEMIA OBORNICKA. Jak poinformował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, w ciągu ostatnich dwóch tygodni do szpitala zakaźnego w Poznaniu zgłosiło się 1059 osób, w tym 11 mieszkańców Ziemi Obornickiej. We wtorek hospitalizowane są 82 osoby, w tym dwie z powiatu obornickiego.

Przez ostatnie dwa tygodnie hospitalizowanych było 39 pacjentów, u których potwierdzono obecność koronawirusa – w tym jeden z powiatu obornickiego.

Do poniedziałku w laboratorium w szpitalu zakaźnym przeprowadzono 78 testów, z których 7 dało wynik pozytywny. Jak przekazał Jacek Jaśkowiak, we wtorek po południu w szpitalu przebywają 82 osoby, spośród których stan 12 wymagał podłączenia do respiratora.

Jaśkowiak podziękował mieszkańcom, przedsiębiorcom i firmom – także z Ziemi Obornickiej – które pomagają szpitalowi poprzez wpłaty na konto szpitala zakaźnego czy przekazywanie materiałów i darów, w tym maseczek ochronnych, strojów, przyłbic, wody dla pacjentów i personelu czy bezpłatnego jedzenia dla personelu medycznego i obsługi.

Podobne artykuły