W szkołach kwarantanny i nauka zdalna

W szkołach kwarantanny i nauka zdalna

POWIAT OBORNICKI. W szkołach kwarantanny i zdalne nauczanie stało się już tak codzienne, że starosta Waldemar Cyranek pytano o sytuację w podległych powiatowi szkołach ponadpodstawowych odparł: Sytuacja jest w nich opanowana.

Przed świętami jednak daleko było do „opanowania” i tak w ogóle to dobrze nie było. Każdego dnia, uczniowie bądź nauczyciele mieli dodatni wynik testu covid i trzeba było decydować o nauce danej klasy w systemie zdalnym.

W Liceum Ogólnokształcącym Oborniki w krótkim na szczęście czasie taka sytuacja dotyczyła dwóch klas, w których ktoś miał wynik pozytywny. W tej sytuacji cztery klasy przeszły na naukę zdalną.

W Zespole Szkół Zawodowych dotyczyło to aż sześciu klas, a w Zespole Szkół im. Cegielskiego w Rogoźnie aż dziewięć klas wysłano na cztery dni na kwarantannę i zdalną naukę.

Był to okres przedświąteczny i świąteczny. Starosta Waldemar Cyranek ma nadzieję, że w nowym roku sytuacja się uspokoi. Z czego ową nadzieję czerpie, tego nie powiedział, bo zapewne nie z codziennych komunikatów Ministerstwa Zdrowia ani nie z liczby zaszczepionych.

Podobne artykuły