W Rożnowie przybyło nowe przejście dla pieszych, choć też i nieco kłopotu

W Rożnowie przybyło nowe przejście dla pieszych, choć też i nieco kłopotu

ROŻNOWO. Staraniem sołtys Rożnowa, Barbary Bacic Gaertner, powstało na ulicy Kościelnej w Rożnowie bardzo oczekiwane przez mieszkańców oznakowane przejście dla pieszych.

Znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulicy Kościelnej ze Skrzetuskiego i Krzyżanowskiego.

Często korzystają z niego mieszkańcy bloków udający się do świetlicy. Parę miesięcy temu doszło tam do zdarzenia, w którym został potracony pieszy.
W ramach programu poprawy bezpieczeństwa na drogach, realizowanego przez starostwo powiatowe, w opisywanym miejscu wybudowano odcinek chodnika, by przejście miało skąd dokąd prowadzić.

Spełniło się oczekiwanie mieszkańców, mieszkańcy są bardzo radzi, a Barbara Bacic Gaertner dziękuje w ich imieniu, a za naszym pośrednictwem, starostom obornickim, którzy wyszli naprzeciw oczekującym owego przejścia.

Byłoby pięknie i słodko, gdyby nie łyżka goryczy w postaci firmy układającej światłowód i młodych rożnowskich wandali.

Kopacze światłowodowi zryli w okolicy wszystko, co zryć było można. Słupek z tabliczkami z nazwami ulicy wyciągali i wciskali na powrót minimum pięć razy. Potem owe słupki wzięli pod but lokalni wandale – jak się dowiedzieliśmy na miejscu – z tak zwanych „dobrych rodzin”, cokolwiek to oznacza.

Słupki mają wrócić na miejsce, choć nie za sprawą tych co je niszczyli, ale jednego z członków rady sołeckiej, który nie mógł spokojnie patrzeć na obraz zniszczenia.

Podobne artykuły