W pociągach nie jest epidemiologicznie bezpiecznie

W pociągach nie jest epidemiologicznie bezpiecznie

POWIAT OBORNICKI. Koronawirus zaraża, pracownicy Kolei Wielkopolskich się boją. W ich opinii tak zarządca, jakim jest Urząd Marszałkowski, jak i prezes KW niewiele robią, by zadbać o ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo ich rodzin. Według naszej informatorki w zeszłym tygodniu pracownicy drużyn pociągowych dostali po jednym opakowaniu chusteczek antybakteryjnych, w każdej 40 listków, co jest ilością znikomą.
Jeżeli maszynista może się zamknąć w swojej kabinie, to konduktorki i konduktorzy już nie. Każdy wagon, pociąg jest zbiorowiskiem przypadkowych osób, co zwiększa ich strach. Proszą o chusteczki, rękawiczki i maseczki. Nie czują się bezpieczni, a swoją drogą podróżowanie pociągami stało się bardziej niebezpieczne niż własnym autem, do którego nie wsiada nikt obcy, kto mógłby zarazić.
Zarządzający spółką Koleje Wielkopolskie zapewniają, że kładzie się nacisk na przestrzeganie podstawowych zasad higienicznych, prewencyjnych i informacyjnych w stosunku do pracowników, współpracowników, jak również i podróżnych.
Zapewniają, że: Jako przewoźnik kolejowy realizujący misję publiczną, jaką jest transport osób na terenie województwa wielkopolskiego, zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka ciąży na nas w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa podróżnych i naszych pracowników. Rozumiemy, że obecna sytuacja może powodować u niektórych osób, w tym również naszych pracowników poczucie zagrożenia, szczególnie w sytuacji natłoku różnych wiadomości, czasami daleko odbiegających od rzeczywistego stanu rzeczy i pochodzących z niezweryfikowanych źródeł. Staramy się na bieżąco przekazywać do wszystkich zainteresowanych informacje o pojawieniu się dodatkowych zagrożeń i podejmowanych przez spółkę działaniach.
Jeżeli ktoś podróżował z terenu powiatu na przykład do pracy własnym autem, a przesiadł się teraz na kolej, byłoby rozsądnie powrócić na pewien czas do auta, aż nie minie obawa zarażenia koronawirusem. Lepiej na zimne dmuchać, niż potem żałować.

Podobne artykuły