W Objezierzu kolejne zakupy wyposażenia

W Objezierzu kolejne zakupy wyposażenia

OBJEZIERZE. Od końca czerwca Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza realizuje kolejny 3-letni projekt edukacyjny ,,Gmina Oborniki wspiera zawodowców z Technikum.

Na początku grudnia zakupiono nowoczesny sprzęt dydaktyczny, stanowiący wyposażenie pracowni gastronomicznej, wybierając najkorzystniejszą z przesłanych ofert. Wyeksploatowane kuchenki starego typu zastąpiono nowoczesnymi, energooszczędnymi z płytą ceramiczną. Ponadto pracownia wzbogaciła się o profesjonalny zestaw urządzeń do zaparzania kawy.

Zaraz po powrocie do kształcenia stacjonarnego zaplanowane jest w szkole zorganizowanie kursu baristy, w czym pomocny będzie z całą pewnością nowoczesny sprzęt właśnie w tym celu zakupiony.

Jak zapewnia dyrektor szkoły Roman Ostrowski: Dzięki owemu doposażeniu uczestnicy takiego kursu z pewnością posiądą wiedzę i umiejętności prawidłowego parzenia kawy w ekspresie kolbowym, aby wydobyć z niej prawdziwą głębię smaku. W ramach realizowanego projektu organizowane będą również kursy carvingu, kelnerski oraz kuchni bankietowej.

W uzupełnieniu warto dodać, że w lipcu i sierpniu tego roku 13 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyło bardzo atrakcyjne staże zawodowe, a uczniowie klasy maturalnej obecnie korzystają z dodatkowych zajęć z matematyki, bo kawa kawą, ale bez podstaw matematyki się nie da.

Podobne artykuły