W Gorzewie powstanie zatoczka autobusowa

W Gorzewie powstanie zatoczka autobusowa

GMINA RYCZYWÓŁ. Wójt Henryk Szrama, w asyście pracowników urzędu i przewodniczącego rady Łukasza Krzyśko, podpisał umowę dotyczącą budowy bezpiecznej zatoczki autobusowej w Gorzewie.

Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Anmak z siedzibą w Rogoźnie. A wartość podpisanej umowy to 206 065 zł brutto. Zatoczka ma powstać w terminie czterech miesięcy licząc od dnia podpisania umowy.

Inwestycja obejmuje budowę nie tylko zatoki autobusowej, ale i wiaty przystankowej, chodnika, parkingu oraz zagospodarowanie terenu w zieleń.Może to inwestycja niewielka, ale długo oczekiwana i bardzo potrzebna.

Fakt budowy zatoczki wywołał komentarze i pytania, a wśród nich pan Tadeusz pyta wójta o zamontowanie progu zwalniającego na Osiedlu Kwiatowym, po stronie posesji Marka Bukowskiego.

Przy okazji zastanawia się on: Czy 206 tysięcy za kilka kostek pozbruku i może jakąś wiatę, czy to aby nie przesada?

Wójt jeszcze nie odpowiedział panu Tadeuszowi, więc wyręcza go nasz redakcyjny ekspert. Zatoczka, to nie „kilka kostek”, a wiata nie może być „jakaś”. Całość musi spełniać normy, mieć odpowiednią dla autobusów długość i służyć przez długie dziesiątki lat. Za jakość się płaci, a na brak jakości gminy nie stać. Co do progu spowalniającego na Osiedlu Kwiatowym, to on też nie może być „jakiś”, a jego montaż poprzedzają konkretne procedury.

Podobne artykuły