W Garbatce już na finiszu

W Garbatce już na finiszu

GARBATKA. Jadący przez Garbatkę do Rogoźna z rzadka zerkali w ulicę Boczną, odchodzącą po południowej stronie od drogi powiatowej, bo i po co?

Mieszkańcy Garbatki częściej wjeżdżali w tę drogę gruntową, by dojechać choćby do wiejskiego boiska. Wzdłuż Bocznej wyrastały kolejne domy, a w sezonie do znanego szeroko ogrodnictwa kwiaciarskiego sunęły w pyle lub błocie długie rzędy aut klientów chętnych na sadzonki.

Wreszcie burmistrz Roman Szuberski podjął decyzję i ruszyła przebudowa tej 930-metrowej drogi. Ulica została pokryta nawierzchnią z betonu asfaltowego. Na skraju poboczy utwardzonych kruszywem powstały rowy odprowadzające nadmiar wody.

Prace przy ich formowaniu są na ostatnim etapie. Utwardzono też podstawę wiaty przystankowej. Wykonano wyłożone kruszywem dojazdy do posesji.

Wykonawcą prac jest rogozińska spółka Bimex. Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 756.000, a całkowita wartość zadania wynosi: 1.080,000 złotych brutto. Planowany termin zakończenia budowy wyznaczono na Wigilię tego roku i jest to wspaniały prezent świąteczny dla mieszkańców ulicy Bocznej w Garbatce.

Podobne artykuły