Urodziny przyjaciela Obornik

Urodziny przyjaciela Obornik

OBORNIKI, LÜCHOW. Swoje 80 urodziny obchodził Otto Schiewe z Lüchow. Od ponad dwudziestu lat zaangażowany jest w partnerstwo z powiatem obornickim i ma wielkie serce tak dla idei partnerstwa powiatów obornickiego i Lüchow-Dannenberg, miast Oborniki i Lüchow jak i do samych mieszkańców ziemi obornickiej.

Jest ambasadorem wymiany kulturalnej a w szczególności chórów z zaprzyjaźnionych powiatów i miast. Obornickie chóry Con Brio i Cantylena, gościły wielokrotnie w Lüchow, Dannenberg, Kusten i innych miejscowościach w krainie Wendland i na terenie landu Dolnej Saksonii. Również chóry z partnerskiego niemieckiego powiatu były wiele razy w powiecie obornickim.

Obornicka Orkiestra Dęta i Zespół Folklorystyczny z Zespołu Szkół w Objezierzu też brały udział w wymianie kulturalnej w Lüchow i  Wendland. Jest to wielka zasługa Otto Schiewe, którego serce zawsze bije szybciej na dźwięk  nazwy Oborniki.

Otto Schiewe został wyróżniony za swoją działalność medalami: „Za zasługi dla powiatu obornickiego” i  „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”. Życiorys  Otto Schiewe związany jest od ponad 40 lat z działalnością samorządową oraz współpracą polsko- niemiecką i zasługuje na osobne, większe opracowanie.

Z okazji urodzin jubilata życzenia i gratulacje do Lüchow przesłała starosta Zofia Kotecka oraz burmistrz Tomasz Szrama.

Podobne artykuły