Umowa podpisana, boisko w Kowanówku na wiosnę

Umowa podpisana, boisko w Kowanówku na wiosnę

KOWANÓWKO. Burmistrz Tomasz Szrama podpisał przysłaną mu umowę na budowę w Kowanówku wielofunkcyjnego boiska wiejskiego. Nadawcą umowy był właściciel firmy JUL-DOM Przemysław Mazurkewicz ze Szczecina, który pokonał swą ofertą sześciu innych konkurentów chcących wybudować boisko.

Inicjatorem budowy boiska był Tomasz Nowak, pomysłodawcą i wykonawcą projektu oraz dokumentacji było małżeństwo Małgorzata i Krzysztof Grabowscy, którzy przekazali projekt z opracowaniami gminie całkiem bezpłatnie, a spirytus movens przedsięwzięcia były sołtys Karina Wojdanowicz oraz zasiadająca w radzie sołeckiej Stefania Maria Kiwertz.
Obie panie zrobiły co mogły, by przekonać władze gminy do tej inwestycji i okazały się w swym dziele bardzo skuteczne.

Obie też wraz z Małgorzatą i Krzysztofem Grabowskim towarzyszyły Tomaszowi Szramie w momencie podpisywania umowy.

Jej wartość to 340.710 złotych brutto, a termin wykonania zamówienia wyliczono na 120 dni od momentu podpisania wyłączając z tego, zgodnie z przepisami, miesiące zimowe.

Na szczęście zima jest bardzo łagodna, więc wczesną wiosną boisko powinno być już gotowe.

Będzie ono wielofunkcyjne, z nawierzchnią sztuczną. Pozwoli na grę w piłkę ręczną, a nawet nożną z pewnymi obostrzeniami, w siatkówkę, koszykówkę lub kometkę. Zostanie ogrodzone i oświetlone, by wiosną i jesienią można było grać też wieczorami.

Wymienieni wyżej mieszkańcy Kowanówka będą się bacznie przyglądać prowadzonym pracom, a jednocześnie wykonawca daje gwarancję na wykonane roboty budowlane i nawierzchnie sportową 36 miesięcy oraz 24 miesiące na pozostałe roboty.

Podobne artykuły