Uderzył samochodem w płot i uciekł

Uderzył samochodem w płot i uciekł

GMINA OBORNIKI. W sobotę ,tuż przed godziną 22.00 policjanci zostali skierowani na miejsce kolizji drogowej. Po przyjeździe zauważyli przy uszkodzonym ogrodzeniu pojazd marki Renault Laguna.

Z relacji świadka wynikało, że kierujący samochodem uderzył w płot, następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i udał w kierunku posesji leżącej nieopodal miejsca zderzenia z parkanem.

Mundurowi ruszyli we wskazywanym przez świadka kierunku. Po chwili zauważyli idącego mężczyznę. W trakcie rozmowy wyczuli od niego silną woń alkoholu.

26-latkowi zaproponowali badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, lecz ten stanowczo odmówił. W związku z tym został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

W trakcie dalszych czynności mężczyzna wiedząc, że prawda i tam wypłynie, przyznał się dzielnicowym do picia alkoholu i jazdy samochodem oraz do spowodowania kolizji drogowej, czyli zderzenia z parkanem. W tej sytuacji 26-latka umieszczono w policyjnym areszcie, by poczekał na spotkanie z temidą.

Podobne artykuły