Udana metamorfoza drogi w Maniewie

Udana metamorfoza drogi w Maniewie

MANIEWO. W ostatnich dniach kwietnia burmistrz Tomasz Szrama w asyście sołtysa Maniewa Krzysztofa Frąckowiaka i tamtejszego radnego Andrzeja Walkowskiego podpisał umowę na budowę drogi w Maniewie.

Dwa miesiące później droga jest już gotowa, a panowie spotkali się ponownie, tym razem również ze związanymi z Maniewem radnymi Markiem Lemańskim i Błażejem Pacholskim oraz wykonawcą z rogozińskiej firmy Bimex, aby na miejscu sprawdzić jakość wykonanych prac.

Dawną brukowo-polną nawierzchnię drogi przykrył równy asfalt, pojawił się chodnik i zjazdy do posesji z kostki betonowej. Wykonane zostało również, tak ważne, odwodnienie powierzchniowe. Wartość całej inwestycji to ponad 471 tys. zł.

Jak podkreślił sołtys Maniewa Krzysztof Frąckowiak: To były dobrze zainwestowane pieniądze. Wykonana inwestycja zmieniła diametralnie komunikację drogową, wpłynęła na wizerunek naszej wsi, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców.

Wcześniejszy stan przy każdym przejeździe groził uszkodzeniem pojazdu. Dziś drogą jedzie się już zupełnie inaczej, spokojni o swoje dzieci mogą być też rodzice. Piesi spacerują bezpiecznie chodnikiem, bez obawy o kolizję z kierowcą, próbującym w jakiś sposób ominąć dziury.

Podobne artykuły