Uczulenie na fontanny

OBORNIKI. Przed Obornickim Ośrodkiem Kultury powstanie niebawem skwer, którego centralnym elementem dekoracyjnym ma być fontanna w kształcie harfy. – Lewa strona Warty jest zaniedbana w porównaniu z centrum Obornik i mieszkańcy tej części miasta mają prawo oczekiwać także ładnego elementu architektonicznego – wyjaśniał podczas minionej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Bogdan Bukowski. 

Przeciwny takiej koncepcji był radny Lemański. Namawiał, by nie stawiać fontanny przy domu kultury – bo starczy lania wody. W Obornikach jest dość fontann.  Bukowski przypomniał, że inwestycja ta jest powszechnie znana. Projekt wisiał przez kilka miesięcy przy OOK i wszystkim się podobał. Przez ten cały czas, według wiceburmistrza, nie było żadnych krytycznych uwag na temat skwerku i fontanny. – Kosztorys przebudowy skweru opiewa formalnie na 230 tysięcy złotych, ale nigdy tak drogo niczego nie robiliśmy, znajdując sposoby, aby zrobić bardzo tanio. 

– Na całą zieleń w gminie wydaje się 140 tysięcy złotych rocznie –  wyliczył Bogdan Bukowski i dla porównania podał, że Września wydaje na ten cel 821 tysięcy złotych, ponad 400 tysięcy wydaje Wągrowiec,  Nowy Tomyśl 560 tysięcy, a mała Murowana Goślina aż 230 tysięcy. 

Nowa fontanna przy OOK będzie kosztować około 28 tysięcy złotych, po targach może jeszcze mniej, bo władze wciąż negocjują cenę przy wsparciu architektów. Fontanny są niewątpliwie ładnym i popularnym elementem dekoracyjnym. Jak na dużą gminę mamy tych fontann wciąż mało, a szczególnie w lecie mieszkańcy je sobie bardzo cenią – mówił Bukowski.

Gdy radny Lemański wypominał dalej fontanny Bukowskiemu, burmistrz rzekł – niektórzy są tu uczuleni na fontanny. Przypomniał – za fontanny na rondzie nie płacili podatnicy oborniccy, ale zarząd dróg. Daje nam on co roku 85 tysięcy na zieleń przy drodze krajowej i jest to rekord na gminę tej wielkości. 99,9 % jest za fontannami, a Lemański i ścisła opozycja tylko przeciw. 

Potem wiceburmistrz wspomniał dawne zielsko przed marketem Polo i inne zaniedbane miejsca. Jest chyba duża zmiana i pragniemy w tym kierunku iść, bo tak chcą mieszkańcy – powiedział na koniec. 

Wobec takich argumentów Lemański dał chwilowo spokój fontannom oraz skwerom, w zamian skrytykował chodnik przed posesjami panów F. i C.  przy Drodze Leśnej w Obornikach. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.