Ucieczka z deszczu pod rynnę?

ROGOŹNO. Niedawno informowaliśmy o molestowaniu seksualnym niespełna 10-letniej mieszkanki ośrodka opiekuńczo rehabilitacyjnego w Rogoźnie. Według naszych informacji sprawca, chociaż ustalony, wciąż przebywa na wolności. 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż dziewczynka z matką i dwoma innymi kobietami z dziećmi przebywała do niedawna w ośrodku opiekuńczym w Rostarzewie, znajdującym się w gminie Rakoniewice. Prowadzącemu ośrodek postawiono trzy zarzuty molestowania i wykorzystywania seksualnego trzech mieszkających tam kobiet, chroniących się w ośrodku po traumatycznych przejściach. Mężczyzna nakłaniał je do seksu, grożąc wyrzuceniem ich z ośrodka. 

Po ujawnieniu tej sprawy szef ośrodka odszedł, a kobiety z dziećmi trafiły do Rogoźna. Tu miały znaleźć bezpieczne schronienie. Tymczasem obcy człowiek, i to na dodatek pedofil, mógł wejść do wnętrza ośrodka, aby dokonać tam czynności seksualnych z udziałem małej dziewczynki.

Zdarzenie dowodzi, iż osoby chroniące się w podobnych domach nie są niestety bezpieczne. Zdane na łaskę i niełaskę osób prowadzących ośrodki, muszą znosić zgotowanym im przez nich los, często nie lepszy od tego, od którego uciekły. 

Ośrodek „Betlejemka” w Rostarzewie był prowadzony przez nie posiadające żadnych kwalifikacji małżeństwo Haliny i Wojciecha M., którzy dali się poznać z bicia dzieci, psychicznego maltretowania pensjonariuszy, odbierania pieniędzy starszym osobom, czy wreszcie z molestowania i wykorzystywania swej pozycji podczas żądania usług seksualnych od podopiecznych kobiet przez Wojciecha M. Kilka kobiet, które zostały jednak po odmowie wyrzucone lub same uciekły z "Betlejemki" odważyło się opowiedzieć o praktykach stosowanych w ośrodku. Po ujawnieniu tej sprawy, ośrodek w lutym zamknięto. Kobiety z dziećmi przeniesiono głównie do podpoznańskich Chyb. 

Trzy z nich razem z dziećmi trafiły do Rogoźna. Czym się skończyła opieka nad jednym z tych dzieci pisaliśmy szczegółowo dwa tygodnie temu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.