Tuż przed świętami bestialsko powieszono na płocie psa

OBORNIKI. Jak powszechnie wiadomo zwierzęta mogą w wigilię przemówić. Być może tego bał się zwyrodnialec, który w tygodniu przedświątecznym postanowił zadać ból zwierzęciu i zabić psa, pilnującego pewnej posesji na obornickich Bielawach.

Jeden z mieszkańców Bielaw, wychodząc na ogród przed własnym domem, ze zgrozą zauważył swojego psa wiszącego na płocie.  Zwierzę zostało zmasakrowane, a następnie powieszone. Sprawca, bądź sprawcy, musieli je torturować w tak wymyślny sposób, że opis ran, które pozostawili, nie nadaje się do druku. Na teren posesji dostali się od tyłu, przecinając ogrodzenie.

Za narzędzie zadawania bólu służyły między innymi obcęgi oraz nożyce do cięcia drutu. Psa unieruchomiono za pomocą specjalnej, długiej metalowej rury, w środku której zakotwiczono drut, kończący się pętlą. Prawdopodobnie zwierzę już nie żyło, kiedy rurę przymocowano do płotu w ten sposób, aby ciało spektakularnie zwisało. Martwego psa umieszczono w takim miejscu, aby właściciel zobaczył go zaraz po otwarciu drzwi wejściowych do domu.

Prokuratura wraz z policją rozpoczęły intensywne śledztwo w tej sprawie. Wytypowano już podejrzane osoby, ale na razie śledczy nie chcą ujawniać szczegółów.

Dowiedzieliśmy się, że jest kilka wersji dotyczących sprawców. Mógł to zrobić któryś z sąsiadów. Właściciel psa posiada jedną z większych firm transportowych w regionie. Być może konkurencyjna firma chciała dać mały znak ostrzegawczy. Nie można też wykluczyć, że któryś z pracowników był niezadowolony ze swojej świątecznej premii i postanowił się zemścić.

 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.