Turniej bezpieczeństwa

OBJEZIERZE. Zespół Szkół im. A. Mickiewicza był gospodarzem powiatowego turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju, który uroczyście wzięło udział 5 szkół ponadgimnazjalnych, które mogły się sprawdzić w pięciu konkurencjach: jazda samochodem – próba Stewarda, pierwsza pomoc przedmedyczna, OC samochodu, jazda skuterem po torze przeszkód oraz pisanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Po wyczerpujących konkurencjach na zawodników i gości czekały kiełbaski z grilla. Można również było obejrzeć najnowszy model Toyoty, nie oznakowany wóz policyjny z najnowocześniejszym wyposażeniem oraz skorzystać z symulatora imitującego zderzenie samochodów.

Dla zwycięzcy testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego, którym został Dominik Zaganiaczyk z LO w Rogoźnie, puchar ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, natomiast dla najlepszego zawodnika w próbie Stewarda, którym okazał się Tomasz Kotus z ZS im. H. Cegielskiego w Rogoźnie, puchar ufundował Polski Związek Motorowy oddział w Poznaniu.

Podobne artykuły

Turniej bezpieczeństwa

OBORNIKI. W Zespole Szkół przy ulicy ul. Obrzyckiej odbył się powiatowy turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W turnieju uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 9 drużyn gimnazjalnych. Dzieci i młodzież brały udział w trzech konkurencjach: przejazd na rowerze po torze przeszkód, rozwiązanie testu obejmującego wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie, II zajęła szkoła w Ludomach, a III szkoła w Ryczywole. Ze szkół gimnazjalnych najlepszym okazało się Gimnazjum w Ryczywole, II zajęło Gimnazjum w Parkowie, a III Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie. W kategorii indywidualnej szkół podstawowych zwyciężył Adam Grześkiewicz (SP w Ryczywole), II miejsce Piotr Przybył (SP nr 2 w Rogoźnie), III Mirosław Graś (SP w Ludomach). Z gimnazjum I miejsce zajął Piotr Semrau z Ryczywołu, II Adam Szrama z Ryczywołu, III Szymon Grygorowicz z Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

Nad przebiegiem i bezpieczeństwem turnieju czuwali organizatorzy: dyrekcja Zespołu Szkół, komenda powiatowa policji i Żandarmeria Wojskowa. 

Uczestnicy obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na manekinie, który przeprowadzili nauczyciele  oraz reprezentacja ratownictwa medycznego ze Straży Pożarnej w Obornikach. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat obornicki w finale wojewódzkim turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a miejsca na podium były premiowane pucharami oraz interesującymi nagrodami.

Podobne artykuły

Turniej bezpieczeństwa

RYCZYWÓŁ. W czwartkowe przedpołudnie na terenie stadionu GKS Orkan w Ryczywole, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Startowało w nim 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w Parkowie, Maniewie, Obornikach (SP 3 i SP 2) i Ryczywole oraz gimnazja w Ludomach, Parkowie, Obornikach i Ryczywole.

W ubiegłym roku swoje drużyny wystawiło 17 szkół z terenu powiatu obornickiego. W pierwszej części turnieju odbył się test przygotowany przez Policjantów z Komendy Powiatowej z Obornik. Zdaniem obserwatorów zadania były zdecydowanie trudniejsze niż w latach poprzednich. Po teorii odbyła się jazda na torze, gdzie zawodnicy musieli pokonać slalom, tarkę, łezkę, pochylnie i inne przeszkody napawające, niektórym uczestnikom większe lub mniejsze trudności.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła SP w Ryczywole, która zdobyła 40 punktów. Opiekunem reprezentacji w osobach: Bartosza Haraja, Piotra Semraua i Damiana Hartwiga był Grzegorz Soloch. Kolejne miejsca zajęły drużyny z : II. SP Maniewo: 33 pkt, pod opieką Henryka Brodniewicza; III. SP 2 Oborniki: 16 pkt, pod opieką Stanisława Manickiego; IV. SP 3 Oborniki: 5 pkt pod, opieką Doroty Ćwiklińskiej i V. SP Parkowo: -8 pkt, pod opieką Małgorzaty Binkowskiej.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło G. w Ryczywole w składzie: Mikołaj Kalinowski, Maciej Feldmann i Tobiasz Piątkowski pod opieką Mariusza Adama, które zdobyło największą ilość punktów, bowiem aż 52. II miejsce G. z Ludom: 4 pkt, pod opieką Andrzeja Sobczaka. III m G. z Parkowa 0 pkt, pod opieką Huberta Kuszaka. IV m G. 3 z Obornik 5 pkt, pod opieką Agnieszki Piechowiak. W punktacji indywidualnej: w szkołach podstawowych: I miejsce zdobył Damian Hartwig (Ryczywół) zdobywając 17 pkt; II miejsce Miron Nawrot (SP 3 Oborniki) – 15 pkt; III miejsce Przemysław Lubański (Ma nie wo) – 14 pkt; a w gimnazjach: I miejsce Mikołaj Kalinowski (Ryczywół) – 20 pkt; II egzekwo Maciej Feldmann i Tobiasz Piątkowski – po 16 pkt.

Poza konkursem do zawodów stanęły dwie drużyny z SP Ryczywół i G. Ryczywół, które zdobyły wysoką ilość punktów, bowiem 33 i 30. Zwycięskie drużyny reprezentujące gminę Ryczywół, 9 maja będą brały udział w wojewódzkim turnieju BRD, który przeprowadzony zostanie w Kaliszu. Organizatorami czwartkowego turnieju była Szkoła Podstawowa z Ryczywołu przy współpracy z miejscowym gimnazjum i wspaniałymi Policjantami, którzy bezinteresownie uczestniczą w każdej edycji turnieju BRD.

Podobne artykuły