Trzy nowe radiowozy, radar i laptop na święto obornickiej policji

OBORNIKI. W związku z przypadającym w tym roku 90-leciem Polskiej Policji a także obchodami Święta Policji w sali sesyjnej starostwa odbyła się w miniony piątek uroczystość zorganizowana dla funkcjonariuszy i pracowników komendy powiatowej. Tradycyjnie wręczono odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie.

Gospodarz uroczystości Wojciech  Spychała przypomniał, że święto policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy a także przypomina o randze tego zawodu. Obecny na spotkaniu w imieniu komendanta wojewódzkiego szef wielkopolskiej prewencji Łukasz Bąk złożył życzenia policjantom i przypomniał, że mundur policjanta zobowiązuje.

Burmistrz Obornik Anna Rydzewska podziękowała policjantom za to co robicie na co dzień, za to, że chronicie naszych mieszkańców przed zdarzeniami, których nikt by nie chciał.  Niech każdego dnia towarzyszy wam refleksja, jak bardzo potrzebni jesteście w naszej lokalnej społeczności. Do życzeń dołączyła kwiaty i nowiutki radar. Policjantom podziękował też burmistrz Rogoźna Bogusław Janus dodając żartobliwie: by ten radar nie stanął pomiędzy Rogoźnem a Obornikami, bo tamtędy jeździ starosta a także ja sam. Wójt Ryczywołu Jerzy Gacek miał nie mniej życzeń gratulacji i prezentów, a na koniec sparafrazował stare porzekadło: prawdziwych przyjaciół poznaje się w… kryzysie. 

Nim przystąpiono do odznaczeń i awansów komendant Wojciech Spychała wręczył odchodzącym na emeryturę policjantom – Wiesławowi Stawujakowi, Krzysztofowi Paprocie i Jarosławowi Schillerowi – pamiątkowe szable i zapewnił ich, że drzwi komendy są dla nich nadal otwarte, a on znajdzie zawsze czas na koleżeńską filiżankę kawy.

Po tym krótkim pożegnaniu  medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” wyróżniony został młodszy aspirant Wiesław Gruszko, a brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał Adam Myszkowski. Nominację na aspiranta otrzymał Mirosław Mazur, na starszego aspiranta Maciej Fabke a na młodszego aspiranta Andrzej Buczkowski. Stopień starszego sierżanta orzymała Katarzyna Szrama, sierżanta sztabowego Mariusz Radke, starszego sierżanta Roman Krotecki, Piotr Muller, Piotr Gatniejewski, Grzegorz Knychała i Tomasz Łukaszewicz, na sierżanta Adam Zaranek, Radosław Michałowski oraz Mieczysław Januchowski. Nominację na starszego posterunkowego otrzymali Sabina Szpulewska, Maciej Krysiak a na starszego posterunkowego Tomasz Broniszewski.  

Z okazji święta obornicka policja otrzymała trzy radiowozy, wcześniej wspomniany radar, laptop, faks i oprogramowanie komputerowego. Podarunki można było obejrzeć po uroczystości, tak jak i nowe radiowozy marki KIA, które zaraz poświęcił ksiądz kanonik Józef Kamzol. 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości policjanci wraz z rodzinami spotkali się na pikniku w Dąbrówce Leśnej. Całą uroczystość zarejestrowaliśmy i można jej fragmenty będzie obejrzeć w TV Oborniki na stronie www.oborniki.com.pl.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.