Trzy kolizje w długi weekend w Obornikach. Dwie z udziałem rowerzystów

Trzy kolizje w długi weekend w Obornikach. Dwie z udziałem rowerzystów

POWIAT OBORNICKI. Miniony długi weekend na obornickich drogach minął spokojnie. Od Bożego Ciała do niedzieli nie doszło do żadnego wypadku.

Wydarzyły się jednak trzy kolizje drogowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Boże Ciało,. w godzinach wieczornych. Mężczyzna jadący rowerem na ul. Chłopskiej w Obornikach nie zachował szczególnej ostrożności wykonując manewr skrętu na łuku drogi w wyniku czego zderzył się z drugim rowerzystą jadącym prawidłowo. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Jeden z uczestników zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna otrzymał mandat karny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę, na parkingu przy ogródkach działkowych w Obornikach. Tam kierujący nieznanym pojazdem uderzył w zaparkowane volvo i odjechał z miejsca zdarzenia.

Do ostatniego zdarzenia doszło w niedzielę na ul. Łukowskiej w Obornikach. Kierujący samochodem ciężarowym skręcając nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie, który poruszał się rowerem doprowadzając do potrącenia. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Policjanci zatrzymali sześciu kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Do przekroczeń prędkości doszło w Ludomach, Wymysłowie, Gościejewie, Garbatce oraz na ul. Łukowskiej w Obornikach.

Najwyższy wynik pomiaru prędkości uzyskał kierujący samochodem marki BMW w Gościejewie. Mężczyzna, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 131 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość aż o 81 km/h.

Podobne artykuły