Czwartek godzina 20.30: nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem w szpitalu

Czwartek godzina 20.30: nie ma zakażenia na Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem w szpitalu

ZIEMIA OBORNICKA. O godzinie 20.30 nie stwierdzono żadnej osoby z potwierdzoną diagnozą koronawirusa z Ziemi Obornickiej. Jedna osoba z podejrzeniem zakażenia przebywa na badaniach w szpitalu zakaźnym.

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W Wielkopolsce to młody mężczyzna z powiatu kaliskiego, który w stanie zdrowia dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osoba zakażoną.

Potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Razem mamy w czwartek już 12 nowych przypadków zakażenia w Wielkopolsce. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 71 przypadków zakażenia koronawirusem.

Wieczorne przypadki to starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jest w stanie dobrym, przebywa w poznańskim szpitalu zakaźnym. Miał kontakt z osobą zakażoną; mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry. Leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną; kobieta w starszym wieku z powiatu leszczyńskiego. W stanie dobrym, leży w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną.

Cztery osoby, których chorobę stwierdzono popołudniu, w dobrym stanie zdrowia przebywają w domach. Miały kontakt z osobą zakażoną. Są to: młody mężczyzna z powiatu poznańskiego, starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego, mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu poznańskiego, – mężczyzna w średnim wieku z powiatu leszczyńskiego.

W Wielkopolsce rano chorymi byli kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu, która powróciła z zagranicy; – kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym, która przebywa w domu (izolacja); mężczyzna w starszym wieku (75 lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19 – nie znana jest przyczyna zakażenia.

Podobne artykuły