Tournee niepełnosprawnych z Wiardunek

POWIAT OBORNICKI. Wraz z nowym rokiem uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach podjęli kolejne wyzwania. 15 stycznia odwiedzili Gimnazjum w Ryczywole, gdzie na zaproszenie klasy IIC i wychowawczyni Anny Nowickiej wzięli udział w organizowanym przez klasę „Dniu integracji z osobami niepełnosprawnymi”, który upłynął na zabawach, grach, konkursach oraz imprezie tanecznej. 

Trzy dni później niepełnosprawni z Wiardunek zaprezentowali na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole przedstawienie jasełkowe, odpowiadając tym samym na zaproszenie księdza kanonika Bogusława Jarosza oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum. Za swój występ, pełen wzruszenia i świątecznego nastroju, niepełnosprawni artyści otrzymali gromkie oklaski i wiele komplementów od zgromadzonych gości.

23 stycznia grupa niepełnosprawnych z Wiardunek wzięła też udział w tradycyjnym śpiewaniu kolęd zorganizowanym w sali gimnastycznej Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie.  26 stycznia na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rogoźnie podopieczni wraz z instruktorami po raz ostatni w „świątecznym sezonie” wystawili swoje przedstawienie o narodzeniu Jezusa. Po raz kolejny otrzymali za to burzę oklasków. Na tej samej scenie 30 stycznia przedstawili krótki występ, podczas którego zaśpiewali kilka popularnych piosenek oraz zatańczyli. 

Na zakończenie tego bogatego w wydarzenia miesiąca zorganizowano bal karnawałowy, na który przybyli także uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Zdaniem towarzyszącego artystom Łukasza Zaranka, była to zasłużona i oczekiwana nagroda za trud i pracę włożoną w wielkie tournee artystyczne niepełnosprawnych  z Wiardunek.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.