Tomasz Nowicki nadal niepokonany

Tomasz Nowicki nadal niepokonany

OBORNIKI. Piątkowy wieczór, 24 września, przejdzie do historii. Tego dnia odbyła się pierwsza w historii Obornik zawodowa gala bosku, transmitowana na żywo przez TVP Sport, którą oglądało ponad 6 mln odbiorców w Polsce i w Europie. Takiej reklamy Oborniki nigdy wcześniej nie miały.

Podczas piątkowej gali odbyły się walki w boksie zawodowym o międzynarodowy pas Mistrza Polski, ale także w kategorii kobiet pas Mistrzyni Europy. Najważniejsza jednak dla oborniczan była walka lokalnego boksera, czyli Tomasz Nowickiego, który jak dotąd jest niepokonany na ringach zawodowych. Jego rywalem był doświadczony zawodnik Joel Julio.

Niesiony niesamowitym dopingiem Tomek stoczył swoją najlepszą walkę i jednogłośnie wygrał ze swoim rywalem na punkty. W walce wieczoru międzynarodowym Mistrzem Polski został przez nokaut Robert Parzęczewski.

Kibice opuszczający halę, a pojawiło się ich prawie 900, skandowali nazwisko burmistrza Tomasza Szramy w podziękowaniu za starania o to wydarzenie i w oczekiwaniu na kolejną galę w przyszłym roku. Jest ona możliwa, bowiem, jak mówił odpowiedzialny z ramienia gminy za organizację sekretarz Krzysztof Nowacki: Szefowie grupy bokserskiej Tymex tuż po zakończeniu gali mówili, iż takiego dopingu, jak w Obornikach nigdy wcześniej na gali bokserskiej nie widzieli.

Podobne artykuły