Tom Cruise będzie wysadzał most w Stobnicy? Taką propozycję złożyła Hollywood PKP

Tom Cruise będzie wysadzał most w Stobnicy? Taką propozycję złożyła Hollywood PKP

HOLLYWOOD, STOBNICA. Polskie Koleje Państwowe wysłały list do wytwórni Paramount Pictures w Hollywood, w którym proponują filmowcom wysadzenie mostu kolejowego nad Wartą w Stobnicy – na potrzeby filmu Mission Impossible 7. Informację taką podała Gazeta Wyborcza.

Film jest produkowany przez Toma Cruise’a, będzie on też występował w nim w roli głównej.

Wcześniej Amerykanie chcieli wysadzić most w Pilchowicach na Śląsku. Decyzja o wysadzeniu tamtejszego mostu spotkała się jednak z wieloma protestami, gdyż przeprawa jest zabytkiem.

Cruise’owi zależy, aby scena katastrofy pociągu, która znajdzie się w filmie, była jak najbardziej realna. Dlatego zrezygnował z katastrofy zrealizowanej komputerowo i szuka w Polsce mostu, który mógłby wysadzić.

Jeżeli filmowcom przypadnie do gustu pomysł PKP, to w gminie Oborniki – w przyszłym roku – będzie kręcony wyskobudżetowy, hollywoodzki film w gwiazdorskiej obsadzie.

Przypomnijmy, że od trzydziestu lat most jest nieużywany i formalnie nie można nawet przechodzić przez niego pieszo, ze względu na niebezpieczeństwo. W ostatnich trzech dekadach doszło na nim do dwóch wypadków śmiertelnych.

Podobne artykuły