Toast sołtysów

OBORNIKI. W minionym tygodniu spotkali się w sali sesyjnej urzędu miejskiego niemal wszyscy oborniccy sołtysi. Spotkali się na toaście świątecznym i ostatniej w tym roku naradzie. 

Nim jednak rozpoczęto spotkanie, dzieci z przedszkola Bajeczka wystąpiły z jasełkami. Wprowadziły tym zebranych w iście świąteczny nastrój. 

Gospodyni toastu burmistrz Anna Rydzewska zaczęła od podziękowania Adamowi Stańko za wieloletni trud sołtysowania w Łukowie i przedstawiła sołtysom jego następczynię, Anetę Cholewo. Nową koleżankę powitała przewodnicząca stowarzyszenia sołtysów Irena Madziarek słowami – witamy w rzeczpospolitej babskiej. Jest pani już 13 kobietą sołtysem na ziemi obornickiej. 

Po życzeniach i podziękowaniach przyszedł czas na toast a potem samą naradę. Skarbnik Joanna Kus-Gzyl wspomniała o rozliczeniach i przygotowaniu planów finansowych na rok przyszły. Anna Rydzewska o nowych przepisach obdarowywania wsi, gdzie nagrody pieniężne zastąpią nagrody rzeczowe a Krzysztof Sroka poprosił ich o zaplanowanie kolejnych imprez wiejskich. Irena Madziarek powiedziała słów kilka o minionej wyciecze sołtysów i przeszła do spraw organizacyjnych stowarzyszenia. 

Wiceburmistrz Bogdan Bukowski zaapelował o śmiałe propozycje dotyczące miejsca kolejnych dożynek, ponieważ o ile są już dwie kandydatury zorganizowania turnieju wsi, to przygotowania na swym terenie dożynek wiążących się z ogromem pracy nikt nie chce się podjąć. Reakcja była niemal natychmiastowa. Sołtys Maniewa Janina Borucka zgłosiła akces swej wsi, by ta przygotowała kolejne dożynki. 

Dyskutowano jeszcze długo i owocnie a wszystko to w miłej i rzeczowej atmosferze. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.