Tłumy oborniczan na poligonie – są kary

Tłumy oborniczan na poligonie – są kary

GMINA OBORNIKI. Wojsko zareagowało na tłumy oborniczan, który w okresie stanu epidemii pojawiły się na spacerach na poligonie Biedrusko, licząc że tam nie zostaną zarażone. Kilka osób zostało ukaranych. Wojsko przypomina, że poligon w Biedrusku to teren zamknięty Resortu Obrony Narodowej, a poruszanie się na nim jest możliwe tylko jeśli posiada się przyznaną przepustkę. Na terenie poligonu nie są wytyczone żadne drogi/ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, trasy edukacyjne, itp., a wszelkie formy rekreacji i turystyki są zabronione.
Obecnie na poligonie w Biedrusku przebywa około 300 żołnierzy z USA, którzy biorą udział w ćwiczeniach Defender-Europe 20. Codziennie wykonywane są tu różnego rodzaju zadania głównie związane z przejazdami dużych jednostek sprzętowych, dlatego też nieuprawnione przebywanie na terenie poligonu jest w tym czasie szczególnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.
Spotykani na terenie poligonu oborniczanie twierdzą, że “w weekendy można tu być” lub “zawsze można było się tu pojawiać”. Wojsko kategorycznie zaprzecza – na poligon nie wolno wchodzić pod żadnym pozorem. Sezon kwitnienia śnieżyc już minął – nie wolno tym samym dojeżdżać także do Śnieżycowego Jaru znajdującego się na terenie poligonu.

Podobne artykuły