Termomodernizacja w Rożnowie

Termomodernizacja w Rożnowie

ROŻNOWO. W poprzednim numerze Ziemi Obornickiej pisaliśmy o nieudanym eksperymencie ogrzewania szkoły w Rożnowie, gdzie zawiódł system grzewczy, a mury okazały się zbyt cienkie dla zatrzymania ciepła.

Burmistrz podjął decyzję, by to wreszcie zmienić. Pracownia Architektoniczna Wiesława Vowie z Szamotuł przygotuje wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową dla robót budowlanych, polegających na termomodernizacji części szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie.

Umowę na opracowanie projektu podpisał 1 października burmistrz Tomasz Szrama, jednak o inwestycję tę już od dawna zabiegała sołtys i jednocześnie radna z Rożnowa Barbara Bacic-Gaertner, która nie kryje zadowolenia z rozpoczęcia wstępnego etapu realizacji inwestycji. Jak podkreśla: Pod pojęciem termomodernizacji kryje się szereg działań, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną, co ma przełożenie nie tylko na znaczne obniżenie corocznych kosztów utrzymania placówki, ale również na niewspółmiernie wyższy komfort korzystających z budynku uczniów.

Podobne artykuły