Targi są gotowe przygotować szpital dla mieszkańców regionu w 3-4 dni

Targi są gotowe przygotować szpital dla mieszkańców regionu w 3-4 dni

ZIEMIA OBORNICKA Targi Poznańskie są gotowe przygotować szpital dla mieszkańców regionu w 3-4 dni. Na szpital przekształcona zostałaby nowoczesna Sala Ziemi. Zmieściłoby się w niej około 500 łózek. Koszt podstawowego wyposażenia – łóżek, szafek, ścianek działowych – szacuje się na około milion złotych. To tam mieliby być zwożeni chorzy oborniczanie.

Ten koszt nie obejmuje specjalistycznego sprzętu, który ten szpital musiałby mieć i to jest w tej chwili decyzja tylko i wyłącznie wojewody, która ma aspekt finansowy – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Zakładam, że w zależności od rozwoju wydarzeń wojewoda będzie podejmował takie decyzje. Zobaczymy, co przyniesie ten następny tydzień. Uważam, że z naszej strony jest to taki ruch wyprzedzający, a czy będzie to konieczne, czy nie, to już decyzję będzie musiał podjąć wojewoda – dodał Jaśkowiak.

Jak już pisaliśmy wcześniej, osoby zakażone, ale o lekkim przebiegu choroby z Ziemi Obornickiej, będą przewożone do hotelu Ikar przy ulicy Solnej, gdzie utworzono dla nich – na polecenie wojewody – izolatorium.

Podobne artykuły