Tańszy lecz chrzczony

POWIAT OBORNICKI. Jest dobrą wieścią to, iż wyraźnie już widać jak spadają w stacjach paliw ceny gazu.

Jest też zła wiadomość. Jakość gazu systematycznie się pogarsza. Jak można chrzcić gaz, tego nie wiemy? Wiemy natomiast dzięki najnowszemu raportowi Państwowej Kontroli Handlowej, że aż 41% sprzedawanego na stacjach paliw gazu jest złej jakości. Ten sam raport donosi, iż ilość stacji obracających zlej jakości benzyną zmniejszyła się z niemal 60% do zaledwie 10%.

Nie można się jednak z tego zbytnio cieszyć, bowiem raport sporządzono na wniosek Ministerstwa Ochrony Środowiska. Jako złą benzynę wykazywano tylko tę, która ma ujemny wpływ na naturę. Tak więc benzyna z dodatkiem wody nie była zła, bo przyrodzie nie szkodzi (a co najwyżej silnikom), lecz twego już raport nie obejmował.

Od kierowców jeżdżących samochodami napędzanymi gazem dowiadujemy się, iż gaz z jednej stacji pozwala przebyć znacznie więcej kilometrów, niż gaz z innej stacji. Gdy zbierzemy więcej danych, może uda nam się sporządzić mapę złych i dobrych stacji paliw. Byłaby ona bardzo przydatna automobilistom a ponadto nagradzała dobrych a eliminowała złych handlowców.

Podobne artykuły