Taki będzie pomnik

OBORNIKI. Wciąż nie cichną dysputy na temat miejsca lokalizacji pomnika Jana Pawła II. Im dalej od śmierci Ojca Świętego tym więcej słychać głosów negujących sam pomysł postawienia mu pomnika. Niechętni temu skłaniają się bardziej ku nazwaniu jego imieniem jakiejś ulicy lub szkoły. Tu przypominamy, że nie mają jeszcze nazwy ni patrona Zespoły Szkół przy ulicy Obrzyckiej w Obornikach i w Rożnowie. Można było również usłyszeć pomysł wybudowania domu opieki (nad kim?) i nazwanie go imieniem Wielkiego Polaka. Sondując na naszej stronie internetowej tych za i przeciw rynkowi stwierdziliśmy, że więcej osób głosowało za rynkiem, ale przeciwni temu mieli mocniejsze argumenty. Z wieloma trudno się nie zgodzić a z innymi pogodzić.

Wśród nich jest argument, że rynkiem zawładnęli osobnicy z pod znaku butelki. Przecież oddanie im rynku w wyłączne władanie byłoby wielką społeczną porażką. Oborniczanie mają szansę by odzyskać znów rynek i to właśnie dzięki budowie na nim pomnika tak szanowanej postaci jak zmarły papież. Wśród propozycji miejsca ustawienia pomnika, jakie wpłynęły do naszej redakcji, szczególnie kuszące było miejsce w maleńkim parku pomiędzy Szkołą Podstawowej nr 2 a budynkiem PZU.

O tym jednak gdzie ostatecznie stanie pamiątka po Janie Pawle II zdecyduje kapituła budowy pomnika. Dzieło dłuta Roberta Sobocińskiego będzie się najprawdopodobniej podobać, bowiem zawiera wszystkie konieczne elementy a do tego jest jedyne w swym rodzaju. Jego miniatura stoi obecnie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. Obejrzą go radni a być może trafi ona później do sali Biblioteki Publicznej, aby mogli ją poznać wszyscy chętni.

My prezentujemy ostateczną wersję pomnika wkomponowaną już w rynek.

Podobne artykuły