Tajemnicza sprzedaż działki

Tajemnicza sprzedaż działki

OBORNIKI. Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Adama Mickiewicza 1, czyli budynku po byłym, spalonym przedszkolu, wnieśli do rady miejskiej prośbę, by rajcy zmienili studium uwarunkowań zagospodarowania terenu w tym miejscu, bowiem jak twierdzą, czują się osaczeni przez deweloperów i otoczeni nowymi budynkami odbierającymi im światło, a już zostały wydane warunki zabudowy.

Radny Marek Lemański oświetlił tę sprawę, bowiem jak pamięta: Tak się jakoś dziwnie złożyło, że gmina sprzedając przed laty budynek spalonego przedszkola sprzedała też w latach 2008-2009 wraz z owym przedszkolem jedyne bezpieczne dojście do szkoły dla uczniów wysiadających z autobusu przed tym właśnie budynkiem. Wydano też na owe przejście warunki zabudowy, a jest to działka wielkości zaledwie 180 m kw.

Na dodatek „ktoś” wydał te warunki zabudowy na budynek czterokondygnacyjny bez żadnego miejsca parkingowego. Na mikroskopijnej działce jest bardzo ciasno i wspomniany budynek zacieni w całości dawne przedszkole. Wydanie takich warunków zabudowy – jest zdaniem radnego – całkiem niezgodne z przepisami.

Zdaniem Lemańskiego optymalnym rozwiązaniem byłoby tę działkę przejąć na powrót do zasobów gminy i to zanim skarżący się wystąpią do sądu, gdzie mogą wygrać spore odszkodowanie.

Wiceburmistrz Piotr Woszczyk oświadczył, że: Sprawa sprzedaży tej działki jest obecnie przedmiotem badania przez urzędników, a na razie nikt niczego dokładnie nie wie.

Podobne artykuły