Szykuje się dostosowanie żłobka

Szykuje się dostosowanie żłobka

OBORNIKI. Obornicki żłobek miejski czeka ważna przebudowa, dostosowująca budynek do aktualnych wymogów ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa pożarowego.

W budynku pojawią się między innymi liczne, specjalistyczne urządzenia i instalacje, zabezpieczające go w razie pożaru i koniecznej ewakuacji. Zostaną zamontowane drzwi przeciwpożarowe i systemy oddymiania.

Obudowana zostanie klatka schodowa, wymieniona stolarka drzwiowa i okienna oraz luksfery, na systemy spełniające rygorystyczne warunki ochrony przeciwpożarowej.

Wykonawca inwestycji wyłoniony zostanie w drodze przetargu w najbliższych dnach. Po podpisaniu umowy nastąpi przekazanie budowy i rozpoczęcie prac.

Inwestycja, choć kosztowna jest konieczna, podkreśla burmistrz Tomasz Szrama, dodając: To ona decyduje bowiem o bezpieczeństwie 60 dzieci na co dzień korzystających z opieki w Żłobku Miejskim.

W tym miejscu warto przypomnieć, że jeszcze niedawno istniała koncepcja budowy nowego żłobka, jednak w obecnej dobie i wobec problemów budżetowych wszystkich samorządów, wybrano opcję znacznie tańszą.

Podobne artykuły