Szpital walczy o życie

POWIAT OBORNICKI. Budując przyszłoroczny budżet, zarząd powiatu zaplanował przeznaczyć na szpital zaledwie 100 tys. zł, które dostanie z gminy Oborniki z przeznaczeniem na rentgen typu „ramię C”. Starosta Wańkowicz pytany, dlaczego tak mało, skoro lecznica potrzebuje co najmniej 450 tysięcy, aby uzyskać kontrakty i przetrwać, oświadczył: dyrektor Ludzkowska nie złożyła żadnych propozycji zarządowi, więc zarząd nic nie planuje. Radny Molski potwierdził, że nie było żadnych oczekiwań ze strony lecznicy. Opozycję to dziwiło, bo słyszała o brakach szpitala. 

Szybko się jednak wyjaśniło, że gdy podczas spotkania komisji Ludzkowska zaproponowała odczytanie listy potrzeb szpitala, Molski pospiesznie opuścili salę. Słów dyrektor wysłuchał jednak starosta. Wysłuchałem, ale wniosków nie było, a oczekiwania to co innego.  Poproszona o komentarz Ludzkowska zapewniła nas, że odczytane staroście potrzeby złoży w formie pisemnej w możliwie najkrótszym czasie na jego biurku. 

Zdaniem Zielińskiego – skoro ładowaliśmy w szpital przez lata miliony złotych, trzeba być teraz konsekwentnym i nie dopuścić, by szpital utracił kontrakty i nasze pieniądze przepadły.

Tego sposobu myślenia zupełnie nie akceptował Jan Molski. Pieniędzy w kasie powiatu jest mało i wolałby je przeznaczyć na salę gimnastyczną przy szkole swego syna Waldemara. Odmiennego zdania był radny Krzysztof Paszyk: gdy nie starcza na obie te rzeczy, to musimy wybrać zdrowie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.