Szpital się rozwija

OBORNIKI. Szpital powiatowy w Obornikach zaczyna podnosić się z niedawnej jeszcze "ruiny". Kilka tygodni temu było otwarcie "oiomu", a dziś już wiadomo, że wniosek o sfinansowanie wyposażenia go w nowoczesny sprzęt przeszedł weryfikację i ma szanse na pełen sukces. 

Jeżeli tak będzie, to placówka może liczyć na ponad 1,7 mln zł wsparcia. Szpital dostanie też wreszcie z puli województwa długo oczekiwaną w Obornikach karetkę. Małgorzata Ludzkowska ma zamiar zakupić samochód dostawczy z odpowiednim podnośnikiem, by karetka sanitarna nie woziła tego co wozić nie powinna lub nie musi.  

Pomysłem dyrektor jest plan utworzenia w szpitalu banku krwi. Będzie ulokowany w pomieszczeniu po dawnej kuchni. Ryczywolanie zakupią na jego potrzeby specjalną lodówkę. Wiele razy szybko podana krew uratowała ludzkie życie, więc bank można witać z radością. 

Zostanie też utworzona pracownia endo i kolonoskopii na potrzeby lekarzy rodzinnych. To kolejny pomysł wart pochwały, bo nie potrzeba będzie jeździć na badanie endoskopowe do Poznania. Czasem po badaniu trzeba poleżeć, zawsze lepiej być wtedy bliżej domu. 

Od 1 kwietnia szpital ma zagwarantowany kontrakt dla specjalisty endokrynologa, o co bardzo zabiegało wielu chorych z Obornik. Musieli dotąd błąkać się po województwie, by trafić do tego specjalisty. Został też utrzymany kontrakt urologa. Były z tym problemy – przyznała Małgorzata Ludzkowska – ale udało się je załatwić i doktor Jurasz będzie nadal przyjmował. 

Teraz Małgorzata Ludzkowska walczy o kontrakt dla pulmonologa. Ma przygotowane pomieszczenie na gabinet i jest w kontakcie z trzema lekarzami chętnymi objąć kontrakt, gdy go tylko placówka zdobędzie. – Mam nadzieję, że i to się uda. Czekam na konkurs NFZ licząc na wygraną – zapewniła nas dyrektor szpitala.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.