Sznupka nadal ucieka

POWIAT OBORNICKI. Wciąż trwają poszukiwania jednego ze sprawców napadu na stacje paliw w Wyszynach niedaleko od Budzynia. O sprawie pisaliśmy dwa tygodnie temu. Rzecz cała wydarzyła się w czwartek późnym wieczorem. Do stacji paliw wkroczyła trójka zamaskowanych osobników a czwarty napastnik stał na zewnątrz przy samochodzie obserwując teren. Napastnicy wyjęli broń gazową i sterroryzowali obsługę stacji. 

W tym samym momencie nadjeżdżali ubrani na czarno antyterroryści. Byli oni sterowani przez policjantów z sekcji kryminalnej komendy powiatowej z Obornik, od pewnego czasu śledzącej ruchy potencjalnego gangu nękającego stacje paliw w powiecie obornickim i w okolicy. Antyterroryści przebywający akurat niedaleko miejsca zdarzenia ruszyli w kierunku napastników. Ci ostrzeżeni w ostatniej chwili, porzucili swój zamiar napaści i rzucili się do ucieczki. 

Z Wyszyn ruszyli biegiem przez pola aż dotarli do miejscowości Prosna. Tam stwierdzili, że pościg nie ustał. Skierowali się więc do nieodległego lasu licząc na to, że policjanci zrezygnują. Grzęznąc w bagienku, przedzierając się przez gęste zarośla wciąż czuli za sobą stróżów prawa. Skrajnie zmęczeni biegli dopingowani strachem. 

Niejaki „Biskup” i „Nochu” nie mieli takiej kondycji, jak trzeci z bandziorów zwany „Sznupką”. To on ich poganiał, zmuszając kolegów do wysiłku. Klucząc miedzy drzewami przedzierali się lasem w kierunku Sokołowa Budzyńskiego i tak dotarli niemal pod Tarnowo. Tam padli na ziemię niemal nieprzytomni ze zmęczenia. 

Gdy zbliżyli się do nich systematycznie biegnący za nimi policjanci, ”Sznupka” zebrał resztkę sił i ruszył dalej. Jego kolegów ujęto. 

W., zwany „Sznupką” jest najszybszym bandziorem z gangu nijakiego C., ksywka „Chałas”.  Słynie z takich „wyczynów” jak przepłyniecie zimą wpław rzeki podczas ucieczki patrolowi policji, czy skok szczupakiem przez okno z drugiego piętra budynku. Tak W. polubił uciekanie, że czasem na widok policyjnego radiowozu pomacha w jego kierunku ręką, a potem rzuca się do szaleńczej ucieczki. 

Takich uciekinierów świat znał bardzo wielu. Wszyscy kiedyś stanęli i wpadli.  – Policjanci się nie spieszą, bo mają sporo materiału do udokumentowania. Jak skończą, zajmą się „Sznupką” – dowiedzieliśmy się od mundurowych. Pozostaje czekać, aż będzie komplet. Wtedy do sprawy wrócimy.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.