Szkolne dachy gotowe przed wrześniem

Szkolne dachy gotowe przed wrześniem

KOWANÓWKO, ROGOŹNO. Dach na Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku został gruntownie wyremontowany i będzie z nim spokój przez kolejne półwiecze. Remont dachu pochłonął ponad pół miliona złotych.

Dobiegł też końca ostatni, piąty etap modernizacji dachu na zabytkowym budynku Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.

Odbył się odbiór inwestycji, w którym uczestniczyli prócz samorządowców i urzędników w osobach: Piotr Sitek, Bogusław Janus, Agata Pasternak oraz przewodnicząca rady powiatu i była dyrektor tej szkoły Renata Tomaszewska oraz przedstawiciele konsorcjum Nortman – Gorczyca, odpowiedzialni za trzy z pięciu etapów modernizacji dachu.

Ostatni etap modernizacji dachu kosztował 285 tys. zł., zaś całość prac, które pozwoliły przywrócić dawny blask jednemu z najbardziej rozpoznawalnych budynków Rogoźna, ale i całego powiatu obornickiego, opiewa na kwotę 1 762 677 zł.

Ważne jest też to, że udało się zakończyć wszelkie prace przed pierwszym września, gdy formalnie rozpocznie się rok szkolny.

Podobne artykuły