Szczypiorniści grają dalej

OBORNIKI. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, piłkarki ręczne Sparty Oborniki jednak przystąpią do nowego sezonu I ligi. Także szczypiorniści tego klubu uniknęli wycofania z rozgrywek.

Na początku czerwca klub poinformował, że wobec kłopotów organizacyjno-finansowych, kobiecy zespół nie zostanie zgłoszony do gry. Powodem było wycofanie się części sponsorów oraz problemy ze skompletowaniem odpowiedniej kadry zawodniczek. Z tych samych względów pod znakiem zapytania stanęła także przyszłość drugoligowej drużyny piłkarzy ręcznych.

Okazuje się jednak, że szczypiorniaka w Obornikach udało się uratować. – Gramy dalej – mówi prezes klubu Krzysztof Góźdź. – Dzięki pomocy miasta oraz utrzymaniu części sponsorów mogliśmy jednak zgłosić oba zespoły. Pozytywne wyjaśnienie kwestii finansowych sprawia, że znikają kłopoty ze skompletowaniem kadry. – Najważniejsze, że cała "maszyna ruszyła". Dzięki temu możemy prowadzić rozmowy z nowymi zawodniczkami – mówi trener dziewcząt Tomasz Konitz, ktory nie ukrywa, że chce wzmocnić zespół 3-4 piłkarkami. Być może znajdą się w tej grupie szczypiornistki z Lubina. Więcej dowiemy się pod koniec lipca, gdy ruszą przygotowania do nowego sezonu.

Na etapie kompletowania składu jest także nowy szkoleniowiec męskiej ekipy Michał Pietrzak. Opiekun drugoligowego zespołu też potwierdza, że poprawa sytuacji organizacyjno-finansowej klubu ma odbicie w rozmowach z zawodnikami. – Większość z tych, którzy wcześniej zrezygnowali z występów, chce teraz wrócić do drużyny. Myślę, że uzupełnimy też skład paroma nowymi graczami.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie kobiecy zespół z Obornik utrzymał się w I lidze, zajmując szóstą lokatę. Z kolei szczypiorniści zakończyli drugoligowe rozgrywki na siódmej pozycji.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.