Świętowanie w Połajewie

POŁAJEWO. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowano jak zwykle w parku. Popołudniowy festyn artystyczno-patriotyczny poprzedziła Msza, podczas której zaśpiewał zaśpiewał chór Cecylia pod kierunkiem Bogdana Garsteckiego, zagrali również dudziarze z Białorusi i Wielkiej Brytanii, akcentując swoim występem europejski charakter majowych świąt i piątą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Pięć lat temu wejście Polski do EU oznajmiały w Połajewie silnym brzmieniem dudy szkockie. 

Popołudnie w parku upływało pod znakiem rodzinnego świętowania przy ciepłym majowym słońcu z towarzyszeniem występów artystycznych. Hymn zaintonowała orkiestra dęta pod dyrekcją Ryszarda Janusza. Po przemówieniu wójta przyszedł czas na koncert orkiestry dętej. Ciekawym urozmaiceniem były popisy wokalne Doroty Janusz, młodziutkiej, choć już doświadczonej wokalistki z Obornik, która swoim talentem i silnym, dobrze postawionym głosem zagwarantowała pełen wrażeń początek występów artystycznych. 

Następnym punktem programu były występy dzieci z przedszkola publicznego w Połajewie. W wykonaniu grupy młodszej przygotowanej przez Lidię Kulwas oraz grupy starszych dzieci pod kierunkiem Doroty Brzeźniak można było obejrzeć tańce i piosenki o tematyce ludowej. Występy milusińskich jak zwykle przyjęte zostały owacyjnie, dzieci prezentowały się przepięknie w szytych na miarę ludowych strojach i z wdziękiem tańczyły. Po nich umiejętności taneczne pokazali młodzi tancerze z grupy BQL i trzeba przyznać, że współczesne tańce w choreografii prowadzącej grupę Marietty Kiszki z występu na występ wykonują coraz lepiej. 

W części artystyczno-patriotycznej zebrani w parku mogli zobaczyć dzieci ze szkoły podstawowej z Krosina, przygotowane przez Ewę Pomaraniec. Młodzi recytatorzy z właściwą powagą wykonały Poloneza, a następnie przedstawiły część artystyczną poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Tego dnia w parku można było ponownie obejrzeć popisy muzyków z orkiestry i grupy BQL. Wystąpiła również Monika Olech, utalentowana wokalistka z Połajewa rodem, która w tym roku wzięła udział w castingach do drugiej edycji programu Mam talent. Tuż po niej na scenie połajewskiego amfiteatru pojawił się polski Elvis, półfinalista programu Mam talent. Piotr Bugzel, prywatnie miłośnik amerykańskiego rock’n rolla, na scenie tańczył śpiewał i ruszał się jak Elvis. Występ króla rock’n rolla uatrakcyjniała obecność dwóch dynamicznych tancerek w krótkich czerwonych sukienkach. Piotr Bugzel śpiewał na żywo, co było nie lada atrakcją dla tych, którzy znają się na muzyce i cenią tego typu występy. Elvis często wychodził do oddalonej od sceny publiki, chętnie fotografował się z mieszkańcami, w trakcie piosenki Take my hand podawał im ręce i kolokwialnie rzecz ujmując, dawał czadu.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.