Świętowali srebrny medal w Radomiu

RADOM. W piątek 18 września w świetlicy wiejskiej w Radomiu zorganizowano spotkanie podsumowujące udział drużyny z Radomia w powiatowym turnieju wsi w Ryczywole. Udział zakończony, przypomnijmy, zdobyciem przez mieszkańców wsi drugiego miejsca. Opłaciły się długie przygotowania i współpraca wielu osób. 

Radom świętował srebrny medal w gronie uczestników turnieju i osób, które wspierały drużynę pod wodzą sołtys Marzeny Otolińskiej w przygotowaniach. Na spotkaniu obecny był również przewodniczący rady gminy Maciej Nowicki, który wsparł radomską ekipę w konkurencji wiedzy o powiecie. W pozostałych konkurencjach udział wzięli: Jakub Gąsiorek, Mateusz Markiewicz, Michał Otoliński, Przemysław Kubanek, Patrycja Dymek, Patrycja Bartol, Ryszard Bąk, Marian Głowacki, Leszek Bartol, Dawid Trafas, Katarzyna Gąsiorek i oczywiście pani sołtys.

Nie można zapomnieć, o osobach, które choć w turnieju nie wystartowały, to wspierały jego przygotowanie i znane są w swoim środowisku z chęci bezinteresownego działania na rzecz społeczności lokalnej. Każdy mógł obejrzeć pamiątkowy puchar i dyplom. Mieszkańcy cieszyli się ze swojego sukcesu, tym bardziej, że obie reprezentujące gminę Ryczywół wsie: Radom i Gorzewo, znalazły się na podium. Nagroda, kuchenka mikrofalowa, na pewno przyda się w ciągle doposażonej kuchni ciągle remontowanej świetlicy. Wkrótce rozpocznie się ocieplanie budynku, jest już nawet zakupiony materiał na ten cel.

W Radomiu dzieje się dużo, a najważniejsze, że mieszkańcom chce się chcieć, co w dzisiejszych czasach już jest wielkim sukcesem. Współpraca i chęć działania na rzecz własnego środowiska zaowocowała nie tylko srebrnym medalem w turnieju wsi, ale przede wszystkim wspaniałymi inicjatywami, które nie byłyby możliwe, gdyby nie wspólne zgodne działanie wielu osób.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.