Święto Niepodległości na sportowo i wesoło

OBORNIKI. Minął już rok od momentu zaniechania „wolnościowych biegów” wokół rynku. Młodzież szkolna nie musiała i tym razem narznąć ganiając w listopadowym chłodzie po asfalcie wokół obornickiej starówki. W zamian za to mogła się bawić w ciepłej hali przy ulicy Obrzyckiej. 

O tym, jak bardzo się ta zmiana spodobała, świadczyć mogła doskonała frekwencja. Niemal cały balkon był pełen a i na parterze miejsc wolnych zostało niewiele. Nic dziwnego, skoro program był bardzo atrakcyjny i tak przemyślany, by dla każdego było coś miłego. 

Jego głównym punktem były zmagania sportowe niemal wszystkich szkół podstawowych gminy Oborniki. Dobrze przemyślane konkurencje mniej trudne za to bardziej widowiskowe podobały się walczącym i oglądającym. Ostatecznie zwycięzcą została drużyna ze szkoły w Chrustowie, choć nagrody i wyróżnienia nie ominęły nikogo. Nikogo nie ominęły też słodycze serwowane sportowcom i najmłodszej widowni przez burmistrz Obornik i dyrektora Konitza. 

W przerwach można było obejrzeć występy utalentowanej młodzieży w żywiołowych pokazach tańca czy sztuki walk karate. Całość zwieńczył koncert Magdy Dureckiej. Nie obejrzeli go niestety zmagający się w hali uczniowie, bo nauczyciele zabrali ich do domów zaraz po dekoracji a szkoda. Koncert bardzo by im się spodobał a ponadto ominęły ich też fajerwerki. Zwłaszcza dla uczniów ze szkół wiejskich byłyby to atrakcje, których nie mają zbyt często u siebie i których niecierpliwość opiekunów ich  pozbawiła. Więcej szczęścia mieli pozostali, mogąc posłuchać dawnych przebojów w ciekawej aranżacji Magdy a na koniec obejrzeć wspaniały pokaz fajerwerków na boisku przed halą.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.