Świat Hobbitów na pumptracku

Świat Hobbitów na pumptracku

RYCZYWÓŁ. Kilka lat temu ryczywolski radny Michał Bogacz, przyglądając się hałdom ziemi pozostałym na tyłach szkoły po jej rozbudowie, wyobraził sobie niebagatelny teren do jazdy na rowerach.

Tak powstał pumtrack, tor mający kształt pętli i składający się ze wzniesień oraz pochyłych zakrętów, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania czyli poprzez swoiste „pompowanie”.

Gdy na ryczywolskim pumptracku zazieleniła się w tym roku znów trawa i zażółciły mlecze, była wójt Renata Gembiak-Binkiewicz dostrzegła w owych górkach, dolinkach i dróżkach bajkowy świat z powieści Tolkiena.

Wyobraźnia pani Renaty „zobaczyła” świat Śródziemia z malowniczymi dolinkami, w których znajdują się domki Hobbitów. Ulotne wyobrażenie motywowane powieściami J.R.R. Tolkiena dość szybko oblekło się w formę całkiem realną.

Z pomocą koleżanek z KGW Pasjonatki, Stowarzyszenia Czynni Rodzinni, sołectwa Ryczywół i Szkoły Podstawowej został na terenie pumptracka stworzony bajkowy świat z zagrodami, dróżkami czy nawet elementami tak przyziemnymi, jak rozwieszone do suszenia pranie oraz pielgrzymującym po wijących się dróżkach Gandalfem Szarym.

Trzy panie ze stowarzyszeni aktywnych kobiet, w czarnych koszulkach z napisem „Wyszłam poza schematy. Nie wracam”, zaprosiły w minioną sobotę ryczywolan na spacer po tolkienowskim świecie Śródziemia. W odpowiedzi na zaproszenie przybyło wiele osób, całe rodziny wraz z dziećmi, a jeżeli dodać, że był to pierwszy dzień zniesienia obostrzeń związanych z noszeniem maseczek, słoneczny i ciepły, nietrudno więc sobie wyobrazić jak było licznie.

Można było usłyszeć wiele pochwał za pomysł, a wśród odwiedzających pumptrack większość była czytelnikami Tolkiena.

Gdy jedni zwiedzali i spacerowali, inni odpoczywali w wiacie ustawionej przez Stowarzyszenie Czynni Rodzinni, także związanym z Michałem Bogaczem.

Kolejna aktywność byłej wójt Ryczywołu i jej koleżankom bardzo się spodobała i zyskała poklask. To kolejny pomysł po barwnym przemarszu Trzech Króli, zorganizowanym przez Ale Babki w Ryczywole w tym roku i trzeba mieć nadzieję, że nie ostatnia.

Podobne artykuły