Stypendium dla J. Mączyńskiego

OBORNIKI. 24 kwietnia uczeń obornickiego Liceum Ogólnokształcącego Jarosław Mączyński otrzymał z rąk marszałka województwa Marka Woźniaka stypendium w dziedzinie kultury dla najbardziej obiecujących, młodych artystów Wielkopolski. 

Jarek w ostatnim czasie osiągnął wiele sukcesów artystycznych zarówno wokalnych, pianistycznych jak i teatralnych. W ubiegłym roku otrzymał najwyższą liczbę punktów podczas rekrutacji do poznańskiego Teatru Studio Prób, gdzie występuje jako jeden z najmłodszych aktorów i wokalistów. W ciągu niespełna roku zagrał już w kilku sztukach teatralnych, a za kilka tygodni będzie go można zobaczyć w spektaklach wystawianych na festiwalu Malta w Poznaniu.  

Oprócz uzdolnień aktorskich wysoko oceniono również jego talent jako pianisty. Jeden z rekomendujących Jarka do stypendium marszałka, znany pianista i śpiewak operowy, Piotr Wojtasiewicz, ocenił jego słuch muzyczny jako „absolutny”, a jego koncerty na pianinie i fortepianie jako „nad wyraz dojrzałe i doskonałe”. Marszałek docenił także jego sukcesy wokalne m.in. I miejsce w wojewódzkim konkursie poezji śpiewanej oraz udział w festiwalu piosenki francuskiej. Obok aktorstwa, teatru, śpiewania i gry na pianinie, jego pasją jest język angielski, co udowodnił kwalifikując się w bieżącym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego olimpiady. Jako uczeń liceum reżyserował i przygotowywał wiele przedstawień i uroczystości szkolnych. Po maturze zamierza studiować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, która wykształciła większość znanych polskich aktorów. Jarkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.   


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.