Strach przed odwołaniem Wańkowicza kołem zamachowym postępu

POWIAT OBORNICKI. Po wydarzeniach z drugiej połowy grudnia można śmiało wysnuć tezę, że wniosek o odwołanie starosty stał się kołem zamachowym postępu w staraniach o jakąkolwiek inwestycję powiatową. Nie wiemy co zrobił Gustaw Wańkowicz, ile wykonał telefonów, ile razy wyjechał do Poznania, ale udało mu się prawdopodobnie uzyskać ponad dwa miliony złotych na przebudowe drogi Oborniki – Obrzycko. Piszemy „prawdopodobnie”, bo sam starosta nic o tym jeszcze nie wie a o przyznanym wsparciu finansowym poinformował już radę powiatu radny Jacek Koralewski. 

Sprawa jest dla Koralewskiego szczególnie ważna, bo właśnie na nim i na jego komisji spoczywa obowiązek nadania odpowiedniego trybu wnioskowi o odwołanie starosty. Komisja rewizyjna nie mogła skutecznie zająć się tym wnioskiem grupy radnych z opozycji, ponieważ jak przyznał jej przewodniczący Jacek Koralewski – komisja spotykała się tylko telefonicznie.

W czasie, gdy komisja rewizyjna robiła wszystko, aby niczego nie zrobić, trwały gorączkowe poszukiwania głosów poparcia. W tym czasie wszystko co można zdobyć w powiecie ogromnie staniało. Rządzący prześcigali się w obietnicach i propozycjach.  

Tymczasem grupa opozycyjna uzyskała obietnicę poparcia od Adama Nadolnego z Parkowa, Antoniego Żuromskieg z Oborniko a przy okazji Władysława Ruksa z Rogoźna, wiernego Żuromskiemu. 

Próbowano pozyskać dla sprawy odwołania Wańkowicza także PiS-owskiego przewodniczącego rady Andrzeja Okpisza. Jednak cóż można mu było zaoferować. Fotel przewodniczącego już miał, a na starostę w oczach większości się nie nadaje. 

Patrząc na rzecz całą arytmetycznie widać, że rządzący mają wciąż jednoosobową przewagę. Może należałoby napisać – „już tylko jednoosobową przewagę” i do tego marne szanse na pozyskanie kogoś z opozycji. 

Odwołanie starosty pewnie się tym razem nie uda. Wańkowicz uratuje się jednym głosem. Udało się jednak wprawienie go i jego popleczników w ruch, dzięki czemu będzie można poprawić 17 km drogi od Słonaw do Stobnicy. To wymierna korzyść i warto się tej metody dalej trzymać.    


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.