Stowarzyszenie Przyjaciel – koncert na 20-lecie

Stowarzyszenie Przyjaciel – koncert na 20-lecie

OBORNIKI. Obornickie Stowarzyszenie Przyjaciel zorganizowało koncert na jubileusz 20-lecia swojego założenia.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Przyjaciel powstało z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych w 1992 roku. Osobowość prawną uzyskało w lipcu 1993 roku, a więc niemal 20 lat temu.

Ten jubileusz stał się okazją do wyjątkowego koncertu z wyjątkową oprawą.

Wespół z Obornickim Ośrodkiem Kultury w jego gościnnych murach stanęły na scenie członkinie oraz członkowie zespołu „Tacy Sami” a także ich przyjaciele.

Nie mogło zabraknąć wśród nich Lecha Farona od zawsze związanego całym sercem z „Przyjacielem”.

Nie mogło też zabraknąć Sylwii Fiołek, która oczarowała widownię nie tylko swą erudycją i kolejną wspaniałą kreacją, tym razem w ciemnym odcieniu palonego różu, ale i wsparciem konferansjerskim Karola Barnasia.

Na scenie pojawiali się kolejni artyści i trudno ich wszystkich wyliczyć. Trudno też byłoby nie zauważyć doskonałego wykonania przez Paulinę Olejniczak piosenki „Dla ciebie”, „Być kobietą” zaśpiewnej z wdziękiem przez Jagodę Borowiak lub „Co się stało z mamą” w dynamicznym wykonaniu Ani Obroszko.

Ta ostatnia otrzymała specjalne oklaski za pełne poświęcenie o ogromny wkład pracy na rzecz „Przyjaciela”. Nie mniejszymi oklaskami podziękowano Łukaszowi Ból za piosenki i uśmiech, z którym się nie rozstawał.

Choć jak piszemy, nie sposób tu wszystkich wymienić, choć trzeba choć wspomnieć o ujmującym występie Fryderyki Warguły i prawdziwym show w wykonaniu Agnieszki Bartkowiak śpiewającej w parze ze wspaniale rapującym księdzem Piotrem Borychowskim, któremu dynamiki i emisji głosu mógłby pozazdrościć niejeden profesjonalista.

Podczas jubileuszowego koncertu prezes Aldona Ból podziękowała przyjaciołom „Przyjaciela” zapraszając na scenę Ewę i Ryszarda Nawrockich oraz Wandę Popek. O tym, że „Przyjacielowi” przyjaciół nie brakuje można się było zorientować po ilości gratulacji.

Przesłał je sam minister Stanisław Kalemba, przysłali samorządowcy i dyrektorzy pomocy społecznej, a prezes SiG Piotr Desperak przywiózł je osobiście.

Liczne przybycie gości z burmistrzem Obornik, radnymi i wicestarostą Okpiszem stało się dobrą okazją do licytacji obrazów i grafik w celu zdobycia środków na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. Wiele osób otworzyło swe serca dla dzieci niepełnosprawnych, wiele osób otworzyło też swoje portfele. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.