Sto lat na dziesięciolecie

POŁAJEWO. Bardziej uroczyście niż w latach ubiegłych świętowano w tym roku Dzień Edukacji Narodowej. Obchody święta wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi i administracji związanych ze szkołą połączone były z obchodami jubileuszu dziesięciolecia Gimnazjum w Połajewie. 

Impreza pomyślana była jako spotkanie nauczycieli byłych i obecnych szkół oraz przedszkoli z całej gminy oraz wszystkich pracowników i osób, które współpracują i współpracowały ze szkołą. Na 10-leciu gimnazjum nie zabrakło więc przedstawicieli władz samorządowych z wójtem Pochylukiem na czele oraz kierowników gminnych instytucji. 

Uroczyste spotkanie, zorganizowane 13 października, rozpoczęło się programem kabaretowym, zaprezentowanym przez doskonałych satyryków z Obornik, Lecha Farona i Marcina Samolczyka. Kabareciarze bawili blisko sto czterdzieści osób obecnych na sali GOK-u w trwającym ponad godzinę programie. W pamięci najbardziej utkwiły żarty nawiązujący do pracy nauczycieli, w tym ten, w którym na pytanie, kim chciałbyś zostać, jak dorośniesz, mały Marcinek odpowiada: pół murarzem i pół nauczycielem, bo murarz ma wolne zimą, a nauczyciel latem. 

Po sowicie oklaskiwanym występie kabaretu przyszedł czas na uroczystą kolację. Życzenia nastąpiły później, a zainicjowała je dyrektor szkoły podstawowej w Połajewie Lucyna Stolcman. Na ręce dyrektor gimnazjum w Połajewie Małgorzaty Dudek spływały gratulacje od dyrektorów szkół i przedszkoli, przewodniczącego rady gminy, dyrektor ośrodka kultury, prezesa straży gminnej. Słowa podziękowania za dotychczasową owocną współpracę popłynęły również od wójta. Obdarowana pięknymi kwiatami i prezentami dla szkoły dyrektorka nie kryła wzruszenia. Podczas spotkania panowała przyjazna atmosfera i wiele osób uznało za cenne fakt, że nareszcie nauczyciele zebrali się w tak dużym gronie. Wielu z nich, zwłaszcza ze szkół działających w różnych punktach gminy, mogło poznać się nawzajem, gdyż na co dzień jest to niemożliwe. Po wspólnej kawie i wyśmienitych okolicznościowych tortach, które w blasku fleszy wjechały na salę, przyszedł czas na gromkie sto lat. Potem, jak to na porządnym jubileuszu, rozpoczęły się tańce w korowodach i parach, na ile umożliwiała to nieliczna grupa przedstawicieli płci brzydkiej w grupie zawodowej, bądź co bądź silnie sfeminizowanej. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.