Starosty nie było w Rogoźnie. Dlaczego  nie jeździ tam na sesje?

Starosty nie było w Rogoźnie. Dlaczego nie jeździ tam na sesje?

ROGOŹNO. Ostatnia sesja rady miejskie zbiegła się z sesją rady powiatu obornickiego. Starosty nie było w Rogoźnie. Radni będący w opozycji wobec burmistrza Romana Szuberskiego ocenili to jako zabieg celowy.

Jednak po zakończeniu się sesji w Obornikach, radni mieszkający w Rogoźnie do Rogoźna na sesję, jak to zawsze robią, przybyli.

Opozycjoniści mimo to snuli przypuszczenia, jakoby nie godzono się na zajmowanie przez radnych powiatu głosu w dyskusjach podczas sesji rogozińskiej. Stwierdzili, że burmistrz wraz ze swoim klubem kneblował usta radnym powiatu.

Podejrzany wydał się im pewien radny powiatu, który systematycznie przyjeżdża na sesje, nawet nie zaproszony, a tym razem go nie było. Zauważyli też, że starosta, ani zastępca od dawna na sesje do Rogoźnia nie przyjeżdżają.

Wywody i domysły radnych opozycji były jak zawsze długie, co już wystarczyłoby za odpowiedź, dlaczego nikt z władz powiatu nie chce tracić czasu na sesjach w Rogoźnie.

Przewodniczący Łukasz Zaranek wyjaśnił, że sesje pokryły się w czasie, bo zadecydował o tym kalendarz spotkań. Tłumaczył, że podczas poprzedniej sesji radni powiatu byli gośćmi na sesji w Rogoźnie, choć faktycznie nie zabierali głosu.

Skąd bierze się niechęć do udziału w rogozińskich sesjach zasygnalizował częściowo burmistrz Roman Szuberski, który stwierdził: Byłem wczoraj u pani starosty, rozmawialiśmy. Powód braku chęci do zabierania głosu jest całkiem inny, ale wolę o tym nie mówić.

My tego powodu się domyślamy. Zapewne pani starosta nie widzi przyjemności, ani pożytku zasiadania pośród osób skłóconych i napastliwych.

Radny Henryk Janus wysłuchał burmistrza i rzucił w stronę przewodniczącego rady: Dzieciak, młodziak. Inne impertynencje przemilczymy.

Zachowanie radnych ocenił przybyły na sesję niepełnosprawny mieszkaniec Rogoźna. Odczekał bardzo długi czas, od godziny 16 do 23, by wreszcie zabrać głos i rzec: Ten styl prowadzenia obrad woła o pomstę do nieba. Śledzi was 55 osób i zwykle też tyle jest. Przed chwilą było podsumowanie prac jednej z komisji. Trwało to parę minut. Jednak dyskusja po tym trwała już 40 minut i niestety niczego nie wniosła ani nie wyjaśniała. Była to kłótnia, wzajemne najeżdżanie na siebie i oskarżenia, choć chwilę wcześniej wszystko zostało już omówione. Osoby śledzące sesję przekażą rodzinom i znajomym to co się tu działo, a za rok są wybory. Wyborcy na podstawie tego co tu się dzieje, podejmą decyzje, dla wielu z was bardzo nieprzyjemne.

Rogoźnianin przybył na sesję, między innymi po to, aby podziękować urzędnikom miejskim za ich sprawne działanie, czego on sam często doświadcza.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.