Starosta z wojewodą o sytuacji w regionie i dalszych krokach

Starosta z wojewodą o sytuacji w regionie i dalszych krokach

POWIAT OBORNICKI. Starosta Zofia Kotecka uczestniczyła w wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Omówiono sytuację w powiecie obornickim, która oceniono jako jedną z lepszych w całej Wielkopolsce. Dyskusję zdominowała poważna sytuacja, w której znalazły się, wskutek między innymi zaniedbań władz lokalnych, powiaty ostrzeszowski i krotoszyński.

Omówiono trudną sytuację ośrodków pomocy społecznej, kwestię dostaw środków ochrony do ośrodków dla osób bezdomnych, a także stworzenia przy szpitalu namiotów i kontenerów do segregacji i separacji pacjentów. Problem DPS ten nie dotyczy powiatu obornickiego, w którym domów opieki społecznej nie ma.

Dyskutowano nad lokalizacją izolatoria dla pacjentów z podejrzeniem zachorowania oraz pacjentów z łagodnym przebiegiem koronawirusa.

Wojewoda zapowiedział, że obornickie samorządy, ośrodki pomocy społecznej i szpital będą wspierane między innymi przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej – w zakresie dostaw żywności oraz środków ochrony osobistej.

Wojewoda wysoko ocenił dotychczasowe działania samorządowców Ziemi Obornickiej podczas pandemii. – Dziękuję wszystkim samorządom, przedstawicielom administracji zespolonej i służbom za wielkie oddanie i trudną codzienną pracę. Stoimy dziś przed wielkim zadaniem, które wymaga determinacji, zaangażowania i współpracy. To budujące, że te wartości są nam wszystkim bliskie – przekazał nam po dyskusji ze starostą obornicką Mikołajczyk.

Podobne artykuły