Sprzedają alkohol nieletnim

GMINA RYCZYWÓŁ. W ramach akcji „Pozory mylą, dowód nie” realizowanej w porozumieniu z policją na terenie gminy przeprowadzono projekt, który miał wykazać czy punkty sprzedaży alkoholu stosują się do ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i nie sprzedają trunków nieletnim. Do projektu wyznaczono 20 sklepów na terenie całej gminy. Mieli je odwiedzić młodzi pełnoletni, którzy ukończyli już co prawda 18 rok życia, ale wyglądem i zachowaniem budzili uzasadnione podejrzenia co do wieku. 

Wynik badania przedstawia się gorzej niż źle. W szesnastu spośród wyznaczonych sklepów (89%) młodzi ludzie bez okazania dokumentów zakupili alkohol bez najmniejszych problemów, dwa sklepy były nieczynne, a w dwóch kolejnych odmówiono sprzedaży alkoholu. Wynik ten jest zastraszający, gdyż pokazuje, że zdecydowana większość sprzedawców na terenie gminy Ryczywół nie przywiązuje wagi do tego, czy sprzedaje alkohol osobie pełnoletniej, a przynajmniej nie widzi powodu, żeby poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego wiek. Ponadto w dwunastu z kontrolowanych sklepów znajdowały się osoby postronne, które nie widziały nic niestosownego w zakupie alkoholu przez osobę wyglądającą na małoletnią. 

Gmina osiągnęła wynik 11% odmowy sprzedaży alkoholu, który jest beznadziejny, gdyż dane z innych gmin przedstawiają wyniki w granicach 40-80%. Placówki, które ratowały honor ryczywolan, czyli sklep na pl. 1 Maja 4 w Ryczywole i sklep w Radomiu otrzymają certyfikat Rzetelnego Punktu Sprzedaży. Inne niech się cieszą, że do udziału w projekcie zaangażowano osoby pełnoletnie, gdyż karą za sprzedaż alkoholu małoletnim jest co najmniej utrata koncesji. Mamy nadzieję, że stąpający na granicy prawa sprzedawcy będą bardziej zwracać uwagę komu sprzedają alkohol.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.