Sprostowanie Genowefy Magdziarz do artykułu “Żernikom już nic nie brakuje”.

Sprostowanie Genowefy Magdziarz do artykułu “Żernikom już nic nie brakuje”.

ŻERNIKI. Genowefa Magdziarz jako sołtys Żernik, już od 2008 r. starała się, we współpracy z władzami Gminy Oborniki, pozyskać od Agencji Nieruchomości Rolnej grunt pod wspomniane w ww. artykule boisko. 18 lipca 2014 r. Agencja Nieruchomości Rolnej przekazała działki nr 124/2 i nr 125 gminie Oborniki pod wiejskie boisko sportowe. Obecnymi przy podpisywaniu aktu notarialnego byli Burmistrz Obornik oraz sołtys Genowefa Magdziarz. Działki te zostały własnością gminy, gdyż sołectwo nie posiada osobowości prawnej, więc użycie sformułowania “została zdobyta” może wprowadzać w błąd czytelników i sugerować niewspółmierne do rzeczywistości osiągnięcia obecnego sołtysa.

Teren pod obecne boisko wiejskie był doprowadzony do “cywilizowanego” stanu od co najmniej 2013 roku także przez ówczesną sołtys – Genowefę Magdziarz.
Słowa “gdy Adam Kołodziej zdecydował się zostać kolejnym sołtysem, wieś nie miała nawet miejsca spotkań i wszelkie zebrania sołeckie organizowano u sołtysa w mieszkaniu” sugerują, że udostępnianie własnego lokalu mieszkalnego w celu spotkań wiejskich jest czymś negatywnym. Autor artykułu nie wspomina, że zdarzały się spotkania organizowane w wynajętym namiocie, gdzie sołtys udzielała tylko gruntu do odbycia się zebrania. Ponadto lokal, o którym pisze, nie jest mieszkaniem a domem i nie jest (ani nie był w trakcie trwania kadencji poprzedniej sołtys) własnością Genowefy Magdziarz.

Sam tytuł artykułu sugeruje, że opisana inwestycja jest jedynym zapotrzebowaniem wsi. Tymczasem w jej centrum, przy głównej drodze, na dużym odcinku nie ma nie tylko chodnika, ale i lamp zapewniających bezpieczny powrót do domu z przystanku autobusowego.

Autor zaznaczył, że obecny sołtys dobrze współpracuje z władzami Obornik, pomijając fakt, że współpraca ta przebiegała doskonale podczas kadencji poprzedniego sołtysa.

Większość artykułu dotyczy spraw teraźniejszych nie podlegających potrzebie sprostowania – jednak wtrącenia o zdarzeniach z przeszłości wykraczających poza okres kadencji obecnego sołtysa Adama Kołodzieja przekracza, w mojej ocenie, poza rzetelne przedstawienie rzeczywistości.

Genowefa Magdziarz


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.