Spowiedź piłkarza

OBORNIKI. W minionym tygodniu Oborniki odwiedził Piotr Reiss, promujący w miastach Wielkopolski swą książkę "Piotr Reiss – Spowiedź piłkarza". Wydano ją zaledwie 8 października, a już znalazła się w obornickiej księgarni Oaza. 

Tam też kilkanaście osób oczekiwało pana Piotra, który się spóźnił na spotkanie ponad półgodziny. Było warto czekać, by się dowiedzieć, że "Rejsik" już dawno nosił się z zamiarem napisania swej biografii. Czekał na odpowiedni moment. Ostatnie trudne dla piłkarza półrocze: wyrzucenie z ukochanego klubu, medialne zatrzymanie przez policję w związku z aferą korupcyjną w piłce nożnej i odsunięcie od ukochanego klubu, było impulsem do opisania swojej kariery.  Od kiedy 2 lutego zatrzymała go policja, miał sporo czasu na rozliczenie się z przeszłością. Dziś zawodnik nie gra już w poznańskim Lechu, reprezentuje barwy rywala zza miedzy, Warty. Były piłkarz Lecha Poznań opisuje w książce ze szczegółami swoją karierę, aż do momentu głośnego odejścia z klubu i perypetii z prawem. 

W pierwszej część swej biografii piłkarz opisał karierę, a także ujawniając jej nieznane dotąd szczegóły. Kiedyś był kapitanem i filarem "Kolejorza", dziś jest jednym z 300 zatrzymanych w aferze korupcyjnej w polskiej piłce. To ogromna zmiana w jego życiu i legendzie, która go otaczała. Grał w polskiej lidze, Bundeslidze i w meczach reprezentacji Polski. Potem była wielka pustka i gorycz. Piotr Reiss nigdy nie przyznał się do zarzutów. W jego książce nie brakuje jednak wątków ostatnich afer, a pisząc o wielu znanych mu faktach, informuje kibiców o dziejących się w zaciszu gabinetów działaczy spraw. 

W ostatnim rozdziale książki „Rejsik” opisuje kolację byłego z zarządem, podczas której został poinformowany, że kontrakt z nim nie zostanie przedłużony. – Nigdy nie kupiłem ani nie sprzedałem meczu Lecha Poznań – powiedział w Obornikach i powtarzał to podczas każdej z kilkunastu prezentacji swojej książki. 

Jego wierni fani w wieku lat kilku i starsi czekali cierpliwie na przyjazd swego idola. Nagrodą za cierpliwość była rozmowa i autograf na świeżo zakupionym egzemplarzu pierwszej części jego biografii.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.