Spotkanko z wierszy fanką

POŁAJEWO. W Poniedziałek 23 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Elizą Piotrowską. Spotkanie autorskie skierowane było dla dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Połajewie, a organizacji tego przedsięwzięcia podjęły się kierownik biblioteki publicznej Joanna Sobkowiak oraz nauczycielki Hanna Urbaniak i Lidia Strachanowska. 

Autorka takich książeczek, jak Alfabecik dla dzieci czy Cyferki dla niewielkich, choć spóźniła się na umówioną godzinę, szybko nadrobiła straty, oferując dzieciom i wychowawcom niezwykle interesującą wycieczkę w dziecięcy świat opisany lekkim i dowcipnym wierszem. Młoda pisarka, spod Piły rodem, jako historyk sztuki pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu, aktualnie tworzy i mieszka we Włoszech i z tym krajem wiąże swoją przyszłość. Jednak ta odległość nie jest jak się okazuje przeszkodą w docieraniu do dzieci z różnych zakątków Polski i oferowania im wierszy o zabytkach Poznania, wierszowanej wycieczki po Rzymie, czy dowcipnego przewodnika po kilkudziesięciu miastach naszego kraju. 

Eliza Piotrowska jest również autorką zbioru wierszy Jest w Muzeum obraz taki, gdzie posługując się rymem i sferą skojarzeń właściwych dzieciom, opisuje trudne pojęcia z zakresu historii sztuki. Na spotkaniu w Połajewie pisarka zaprezentowała m.in. wierszyki z książeczki Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca!, organizując mini konkurs na znajomość pisowni kłopotliwych. W konkursie można było oczywiście wygrać nagrody. 

Dzieci od razu polubiły sympatyczną autorkę, podczas spotkania autorskiego były bardzo aktywne, a po zakończonych prezentacjach tłumnie oblegały Elizę Piotrowską, czekając na autografy. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.