Spotkanie grup trzeźwościowych

ROGOŹNO. Często są niedoceniani za odwagę i siłę potrzebną do odepchnięcia ścieżki nałogu, czasem łatwiejszej, ale jakże niszczącej ich samych i ludzi znajdujących się wokół nich. Zerwanie z czymś tak silnym jak alkoholizm samemu, jest wyczynem porównywalnym ze wspięciem się na Mount Everest. Slatego większość szuka wsparcia u innych. Jednym z najbardziej popularnych organizacji, które w tym pomagają, są tak zwane grupy trzeźwościowe. 

W ostatnią sobotę zorganizowały one w Rogoźnie Mszę Świętą w intencji trzeźwości oraz spotkanie integracyjne w RCK. Mszę odprawiono o godzinie 18.30 w kościele św. Wita. Katechezę wygłosił wieloletni działacz na rzecz walki z alkoholizmem, ks. Leszka  Woźnica ze Świętej Góry pod Gostyniem. 

Całość rozpoczęła pieśń ,,Wróć do nas i przestań pić’, ksiądz mówił o okłamywaniu rzeczywistości, podeptaniu prawdy życia. Człowiek nadużywający alkoholu jest zakłamany od samego fundamentu. Mówił także o wierze, która pomaga wyjść z nałogu, przytaczając słowa św. Augustyna: wyłaź z tego bagna. 

Najbardziej szokującą częścią spotkania były wyznania byłego alkoholika, Stanisława, który opowiadał wszystkim, jak będąc w nałogu przestał kierować życiem, zatracając się w przyjemnościach dnia codziennego. Podkreślił, że wszystko w jego życiu walało się, jakby było zbudowane z zapałek, ale dzięki Bogu, wierze, nadziei i miłości zdołał żyć w abstynencji przez 11 lat. 

Po Mszy wszyscy przeszli do budynku RCK, gdzie mogli spotkać innych, którzy toczyli lub toczą walkę z nałogiem. Bo jak nam powiedzieli, nikt nie jest wstanie zrozumieć tego co przeszli, chyba że sam znalazł się na podobnej ścieżce Na ich prośbę nie publikujemy zdjęć z tego niezwykłego spotkania.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.