Spotkanie w Lipie pod lipą

Spotkanie w Lipie pod lipą

LIPA. Niedawne odwiedziny przez władze wojewódzkie ziemi obornickiej zakończyły się w Lipie, dokąd marszałka Krzysztofa Grabowskiego wraz z towarzyszącymi mu osobami zaprosili radni i działacze z tej właśnie wsi.
Zarówno poseł, jak i marszałek Krzysztof Grabowski wraz z przewodniczącym Maciejewskim zdają sobie sprawę z problemów, jakimi borykają się mieszkańcy wsi. Odwiedzili ich, rozmawiali i obiecali owe problemy rozwiązać.

Wśród omówionych spraw była kwestia lewoskrętu na drodze wojewódzkiej. Wspiera ich w tym poseł Krzysztof Paszyk, który chce, by tam jak i w Dąbrowce Leśnej dodatkowe pasy dla lewoskrętów powstały dla poprawy bezpieczeństwa na ruchliwej drodze. Zadowolenie z tego faktu nie kryje zaangażowany w lipskie problemy Szymon Chmielewski. Po spotkaniu powiedział: Cieszę się z tak dobrej współpracy, która owocuje szerokim wsparciem władz województwa.

Tu warto przypomnieć o znaczących środkach, w kwocie niemal 130 tysięcy złotych, przekazanych wsi na budowę szatni przy lipskim boisku, czy o środkach z programu „Pięknieje wielkopolska wieś” z przeznaczeniem na przebudowę otoczenia świetlicy wiejskiej.

Na spotkanie z marszałkiem Krzysztofem Grabowskim, wiceprzewodniczącym sejmiku i posłem Krzysztofem Paszykiem przybyli do Lipy, prócz radnych: Szymona Chmielewskiego, Barbary Boch i Andrzeja Cyborta, także przewodniczący rady gminy Łukasz Krzyśko, wiceprzewodnicząca rady powiatu Anna Nowicka oraz prezes Stowarzyszenia „Nasza Lipa”.

Rozmowy odbyły się nomen omen w cieniu lipy, a potem w zaciszu świetlicy wiejskiej, dokąd zaprosiła przybyłych na kawę i ciasto gospodyni obiektu Agnieszka Zawal.

Podobne artykuły